Jak mě Jarda Žídek zase potěšil

Sledování slovenské veřejnoprávní televize v sobotu podvečer je v poslední době zábavou i poučením zároveň. Relace „Nebíčko v papuľke“, kterou jsem viděla teď, však byla pro mě navíc oživením vzpomínek. Jaroslav Žídek totiž zavítal do obce Ladzany v Krupinském okrese.

cyklistka Ocitla jsem se na místech, které dobře znám. V jednom z tamních domů bydlela maminčina nejlepší kamarádka a tak jsme u ní na návštěvě byly každou chvíli. No a nedávno jsme s přítelem trávili v okolí dovolenou na kolech. Přes vesničku Ladzany jsme projížděli při našich cyklistických výletech do Sebechlieb a na známé Sitno.

O tom, že v okolí rostou vzácné staré odrůdy jablek, jsem ani netušila. A přiznám se, ačkoliv jsem evangelické víry, nikdy jsem nebyla ani v tamním kostele. Zdál se mi takový zajímavý, že se do něj při nejbližší příležitosti určitě podívám. Paní farářka také byla příjemná a její recept na kynutý jablkový koláč byl pro mě výbornou inspirací na nedělní moučník. Jablíček mám ještě stále dost, tak ať si je užijeme.

jablko Doufala jsem, že možná v pořadu uvidím i nějaké známé, no nestalo se. Nevadí. Nic to ale nemění na tom, že tímto dílem relace mě pan šéfkuchař Žídek opravdu potěšil. Jen tak dál. Už teď se těším na další díl.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..