Nebíčko v papuľke v utajení

I vy jste měli rádi slovenský pořad o vaření s výstižným názvem Nebíčko v papuľke? Nejste sami. I my doma jsme se na něj vždy těšili. A proč píšu v minulém čase? Ne, netvrdím, že pořad už slovenská veřejnoprávní televize nevysílá. Jistěže vysílá. Dokonce v obvyklém čase v sobotu podvečer. Jenže pokud si jej tehdy nestihnete sledovat, máte smůlu. V archivu ho už nenajdete. Je to záměr? Nebo jen nedorozumění?

 


Relace Nebíčko v papuľke je, zdá se, poměrně oblíbená. A přestože netuším, kolik diváků se na ni dívá v reálném čase na televizním kanálu STV1, soudě podle počtu vidění jednotlivých dílů v archivu si myslím, že je o ni velký zájem. Možná to bude nejen tím, že se prostřednictvím této relace dá vidět pokaždé jiný kraj Slovenska či se naučit vždy jiný zajímavý recept.

Recepty pouze jako inspirace

Pokud se podíváte na aktuální díl „Nebíčka“ v reálném čase na televizní obrazovce, odvysílané recepty vám poslouží akorát tak jako inspirace. Jelikož kompletní recept v pořadu ani jednou nezazní, pokud byste si chtěli nějakou tu pochoutku doma uvařit, jste prostě nuceni podívat se na internet. Do archivu relace. No a tady nastává problém. Od prosince, konkrétně 14. prosince 2013, totiž žádné nové díly v archivu nejsou. Co se děje? Kde se stala chyba?

Příčin může být několik. Možná nějaký technický problém. Možná selhala komunikace mezi tvůrci relace a správcem serveru. Možná něco jiného. Každopádně je to škoda. Vždyť pokud už někdo investoval do tvorby relace prostředky nejen své, ale i společné, protože pořad vzniká ve spolupráci s Ministerstvem kultury SR, bylo by žádoucí, aby si ho mohl podívat každý. A to nejen v reálném čase, ale i ze záznamu. Když už kvůli ničemu jinému, tak alespoň kvůli přesným rozpisům surovin do odvysílaných receptů. Neboť pokud archiv nefunguje, ztrácí se i samotný smysl takové relace. Bez přesných receptů, tedy jaksi od oka, se totiž jen těžko vaří. A to nemluvím jen o úplných začátečnících.

Nebojí se tvůrci pořadu, že divák, který neuvidí přesný recept na prezentovanou specialitu ani v relaci a nenajde ho ani v archivu, časem ztratí o takovou nekompletní relaci zájem? Nač bych asi koukala na pořad o vaření, když mě v něm jen „namotají“ a konkrétní množství surovin do receptu si musím domyslet?

2 komentáře “Nebíčko v papuľke v utajení

 1. Opera 12.16 Opera 12.16 Windows XP Windows XP
  Opera/9.80 (Windows NT 5.1) Presto/2.12.388 Version/12.16

  momentálne sa vysielajú reprízy relácie, takže v archíve na nete si ich treba nájsť v dňoch v ktorých sa vysielali premiérovo …

  1. Firefox 16.0 Firefox 16.0 Windows 7 Windows 7
   Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; rv:16.0) Gecko/20100101 Firefox/16.0

   A hneď po Nebíčku vysielať „Detektív Oriešok“, však? 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..