Pohyb a lehká letní strava udělá vašemu tělu dobře

Léto je ideální příležitostí, kdy začít hubnout. Příjemné počasí přímo vybízí k nějakému pohybu i zaryté nesportovce. Nejde o to vtrhnout do fitka a snažit se silou mocí cvičit, když po pár návštěvách zjistíte, že vás to neuspokojuje a nebaví. Jde o to najít si optimální druh pohybu a stravy, který vám bude vyhovovat a bude příznivě působit na váš životní styl. A hlavně se při něm budete cítit příjemně a vaše návyky se budou pozitivně podepisovat na vašem zdraví.
 

Ve vodě mizí kalorie samy

Jaký sport tedy zvolit? Pokud nepatříte mezi štamgasty fitness centra, rozhodně není nic ztraceno. Vyrazte do welness centra, bazénu, na masáže. Chvíli budete relaxovat, chvíli plavat, pak si dopřejete saunu, jindy si zase můžete jít na chvíli sednout do solné jeskyně nebo se svěřit do rukou zkušeného maséra či masérky, vyzkoušet různé vodní hrátky v akvaparku. Možností je spousta. Pokud si dáte jeden takový den, možná překvapeně zjistíte, co jste spálili kalorií, jak se báječně protáhli a pobavili, a přitom jste vůbec neměli pocit, že se nějak významně namáháte a cvičíte. A to je ono. Kromě lehkých svačin a oběda vlastně nemáte na jídlo ani pomyšlení a kalorie mizí skoro samy a ještě vám to dělá radost. Plavání je totiž oblíbeným odpočinkovým sportem, který velmi prospívá naší velmi namáhané páteři ze sedavých zaměstnání, takže ho pro zdraví lze jenom doporučit. A dnes tolik oblíbené welness procedury nám pomohou se péčí o své tělo dostat do psychické pohody a příjemného pocitu sami ze sebe.

aquapark

Pěšky nebo na kole za poznáváním a příjemným adrenalinem

Dalším ideálním letním sportem je turistika nebo cyklistika. Nemusíte patřit mezi nijak fyzicky zdatné turisty a cyklisty, protože si trasu, její náročnost a délku můžete přizpůsobit svým schopnostem a možnostem. Pokud budete mít dojem, že je to málo, můžete si samozřejmě podle chuti přidat. Turistické a cyklistické výlety spojte s přiměřenou dávkou poznávání. Starší generace může zvolit dnes velmi oblíbený nordic walking. Pomůže protáhnout všechny svaly těla s ohledem na věk a tělesnou kondici. Přiměřená námaha způsobí adrenalin a umožní vám, že dobře zrelaxujete a budete mít novou energii. Pohyb na sluníčku, samozřejmě v takové formě, abyste nedostali úpal, je důležitý, protože slunce je zdrojem vitamínu D pro růst našich kostí.

Pochutnejte si na sezónních potravinách

A jaký jídelníček si pro léto vybrat? Především se snažte maximálně využít sezónních potravin, tedy ovoce a zeleniny. Dostanete-li třeba na farmářských trzích kvalitní a čerstvé ovoce a zeleninu, jezte je ideálně syrové, protože tehdy má nejvíce vitamínů. Připravujte si různé saláty z ovoce a zeleniny podle vlastní chuti, přitom se fantazii meze nekladou. Dostanete tak do sebe pohodovým a nenásilným způsobem maximum vitamínů a živin. Poohlédněte se také po nových receptech ze sezónního ovoce a zeleniny, které by zpestřily a obohatily váš jídelníček. Vrcholí sezóna jahod? Dejte si je se šlehačkou, uvařte si jahodové knedlíky, upečte si jahodový koláč, zalijte je želatinou na levnou a chutnou svačinku, udělejte si domácí jahodovou zmrzlinu.

vitamíny

Pestré jídlo a sluníčko vám pomůže k pohodě

Z masa vám samo tělo napoví co si dát. Teplé letní dny si říkají spíše o lehká jídla. Dietní kuřecí s těstovinami třeba v podobě těstovinového salátu se zeleninou. Lehká opečená ryba s vařeným bramborem. Zeleninové rizoto s rýží. K svačinám bílé jogurty, volte raději klasické, protože light jogurty mají sice snížený obsah tuku, ale často zase jsou zahušťovány různými škroby, takže jsou bohatší na sacharidy. Dopřejte si polotučné mléko, nepříliš tučné sýry, drůbeží šunku. Uvidíte, že vaše tělo bude spokojené a díky spoustě sluníčka, denního světla, trochy pohybu nějaké to kilo zmizí a vy budete mít ze sebe lepší pocit.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..