Dovolená ve Vysokých Tatrách

Nepatříme k lidem, kteří by každý rok cestovali k moři. S přítelkyní máme mnohem raději hory, i když nemusí být velmi strmé. Rádi totiž jezdíme na kolech a tak jak nám nepasuje moře, tak nám nepasuje ani úplná rovina. Kopcovitá krajina nabízí proměnlivé výhledy i zpestření jízdy a nikdy nenudí. Ve Vysokých Tatrách jsme strávili jednu cyklodovolenou i několik kratších výletů, ale to bylo už dávno. Krátká dovolená v Tatrách by se mi líbila.

Pomýšlet na dvoutýdenní dovolenou tento rok ale nemůžeme. Loni jsme na dovolené vůbec nebyly. Protože jsme si koupili novou zahradu, vlastně jen holý pozemek, novou zahradu jsme na něm museli založit. A protože tento rok již nemusíme sázet množství ovocných stromů i keřů, máme vyvýšené záhony i ploty, taková kratší dovolená v Tatrách by se hodila. Byť bez kola, jen se moci tak procházet nebo si zajet tatranskou tramvají k mnoha pěkným místům.

Vysoké Tatry

Termín si můžeme vybrat prakticky kdykoliv, nechováme žádná zvířata, jen pěstujeme ovoce a zeleninu. S vodou v zahradě nemáme problém, vše je zamulčované a v nejhorším půjdou zahradu zalít děti. Takže si zvolíme nějaký termín, zajistíme ubytování, Tatry nabízejí různé úrovně komfortu, případně upravíme termín nástupu dle dostupnosti pokojů. Hotely v Tatrách mohou být v sezóně celkem vyprodány, ale když nechceme být na dovolené dva týdny ale jen několik dní, nevidím v tom problém.

Rád bych si zopakoval výlet na Popradské Pleso ale také na Slezský dům. Dal bych si kávu pod skokanskými můstky na Štrbském Plese i se prošel po Starém a Novém Smokovci. Tatry nabízejí mnoho skvělých tras na procházky i výšlapy mezi skály. Auto můžeme nechat na parkovišti před hotelem a využít tramvaj, která jezdí mezi Tatranskou Lomnicí a Štrbským Plesem. Večer se vždy vrátíme do komfortního hotelu a užijeme si jeho služeb. Tato dovolená v Tatrách bude určitě skvělá, ale jak znám přítelkyni, už se bude těšit po návratu na svou zahradu.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..