Pořádek vám doma pomůže udělat feng-šuej

Cítit se ve svém domově dobře je naprostý základ. Potřebujete, aby váš byt či dům byl uklizený, vyhovoval vašim potřebám, ladil s vaším osobním vkusem, zkrátka aby byl místem, kam se vy i vaše rodina budete rádi vracet. Pokud bude vaše okolí čisté, upravené a účelné, bude jím správně proudit energie, která se pozitivně promítne v celém vašem životě.

Dopřejte energii, aby proudila

Staré čínské učení feng-šuej vychází právě z těchto uvedených principů. Jeho náplní je vztah člověka s jeho životním prostorem. Určitá pravidla se snaží vytvořit v prostoru harmonii, která by pak umožnila, že jím bude plynule a ničím nerušeně probíhat energie, kterou Číňané označují slovem čchi. Když docílíte toho, aby u vás plynule proudila energie, uvidíte, že se to pozitivně projeví i v jiných oblastech. Samozřejmě vás nenabádáme k tomu, abyste si to doma zařídili jako v čínské restauraci, to je naprostý nesmysl. Ale některá pravidla vycházející z feng-šuej použít můžete.

Ukliďte si životní prostor

Pokud chcete získat novou energii, zbavte se starých a zbytečných věcí, které už nepotřebujete a nepoužíváte. Vyčistíte tak svůj život od starých nánosů a otevřete ho novým věcem. Musíte ovšem změnu vnitřně chtít, být s ní sladění. Jestliže nebudete uvnitř sebe sama skutečně něco nového, nic nového také nepřijde. Úklidem a tím, že ke změnám vnitřně dospějete, dáte jim prostor, aby přišly. Můžete tak podle pravidel feng-šuej pozitivně ovlivňovat určité oblasti svého života. Feng-šuej také v uspořádání prostoru a nerušenému proudu energie vyznává dvě školy. První z nich je škola tvarů, která říká, že předměty a jejich tvary na nás působí vědomě i podvědomě. Nebezpečné jsou například ostré hrany. Druhým směrem je potom škola kompasu, která pracuje především z energií působení na různé světové strany. Propojuje prostor a různé aspekty lidského života, aby vznikly co nejlepší podmínky pro jejich rozvoj. Úklid vašeho životního prostoru s důrazem na feng-šuej vám může přinést nový pohled na život.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..