Dovolená letadlem z Prahy

Thajsko

Není žádným tajemstvím, že rád jezdím osobním autem, i velké dálky mi spíše dělají radost, než mě unavují, na rozdíl od většiny řidičů. Ale jsou místa, kam se autem dostanete za takovou dobu, že se ani nestihnete vrátit domů v čase, který máte vyhrazený. Například pro svou dovolenou. Takže je lepší opravdu na dovolenou letět.

 


Někdo říká, že letět k moři trvá stejně dlouho, jako tam jet autem. Transfer taxíkem na letiště, čekání na odbavení, v cíli to samé plus čekání na zavazadla. Možná k Jadranu to platí, ale pokud míříte za teplem trochu dál, jako jsou zájezdy německých ck, tak už se letět opravdu vyplatí. Ne, že by mě nebavilo jet svým autem dálkám vstříc, ale na Maledivy bych se stejně autem nedostal. Možná bych to mohl zkombinovat, část dovolené bych jel autem a poznával kraje na trase a část bych absolvoval pasivně, využil bych plavby lodí. Na větší lodi než výletní na přehradě jsem ještě nebyl, takže bych si zkusil taky orientační běh po zaoceánském parníku a jeho palubách. Jenom navštívit všechny restaurace a bary, co by zabralo času. Dalo by se to nazvat okružní plavbou?

Mám rád německou preciznost, asi ji mám taky v krvi, proto jsem rád, že do Asie mohu odletět dnes už z Prahy a nemusím kvůli tomu jezdit až do Německa. I když jejich kvalitní dálnice a možnost dupnout na plyn bez rizika postihu od policie, to mě vždy těší, když tam jedu autem. Předním prodejcem zájezdů německých CK je RUDOLF REISEN. Navštivte web www.rudolfreisen.cz.

Thajsko

Taková exotická dovolená v Thajsku už není vůbec pro našince nedostupná a nezáleží, jestli chcete jenom ležet celý čas na pláži nebo podniknout dobrodružnou cestu za poznáním do vnitrozemí. Jen mám poct, že tam jezdí snad už každý. Takže asi nakonec vyberu něco jiného, kouknu se na last minute zájezdy a něco si vyberu opravdu na poslední chvíli.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..