Tvář potřebuje ochranu

Naše pokožka je největším orgánem těla a chrání nás před nepříznivými vlivy okolí. Nejen před větrem či deštěm, ale i prachem, ultrafialovým slunečním zářením. Větší plochu pokožky máme během dne přikrytou a chráněnou oděvem, ale zejména na obličeji je pleť dennodenně vystavena okolí. Pokud chceme, aby pokožka byla zdravá a svěží, občas potřebuje i ona ochranu a ošetření.

Lidské tělo tvoří z převážné většiny voda. A během celého dne tuto vodu z těla ztrácíme. Nejen dýcháním, ale i pocením a vysušováním pokožky. Suché letní počasí není k pleti vůbec přívětivé. Ať už horké slunce nebo suchý vítr ji dokážou pěkně potrápit. Navíc se na pleti usazuje prach a zalepením pór jí brání dýchat. Tomu všemu nahrává fakt, že v letním období trávíme venku mnohem více času, ať už ve městě nebo na pláži, sportem či pobytem v přírodě. Kombinujeme tak delší vystavení pleti nepříznivým podmínkám a vysokou teplotu a intenzitu slunečního záření. V mladém věku tyto vlivy jaksi nevnímáme, následky se dostaví ve zralém věku.

krem

Proto kromě běžného mytí pokožky obličeje mýdlem je třeba využít i pleťové krémy a nechat pokožku zregenerovat. K tomu slouží zejména noční krém, během spánku se pleť zotaví z náročného dne a připraví na další pobyt na slunci. A přes den vaši pleť ochrání denní krém, který zmírní působení přírody na tělo.

Přestože ženy na mužích často obdivují jejich vrásky kolem očí a říkají, že jim dodávají šarm a reprezentují zkušenosti, muži mají na ženách raději hladkou tvář a mladý vzhled. Pleťové krémy proto více používají ženy, chtějí se líbit nejen mužům, ale i sobě. Hydratační a omlazující krémy jsou u nich v kurzu. A tak jestli se více pohybujete v klimatizované kanceláři nebo dáváte přednost dlouhému pobytu venku, pleťové krémy by neměly chybět ve výbavě vašeho toaletního stolku. Čím dříve se začnete věnovat ochraně své pleti, tím déle si udrží nejen mladý, ale především zdravý vzhled a kondici.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..