Akumulátorová pila je pomocník v zahradě

Kdo má na zahradě ovocné nebo okrasné stromy a keře, nevyhne se jejich pravidelnému řezu a stříhání. A to nepůjde bez kvalitních nástrojů. Nůžky ruční i pákové a pily jsou nezbytnou výzbrojí každého takového zahrádkáře. Rovněž při přípravě vyvýšených záhonů nebo německé kopy se bez pily a sekery neobejdete. No ne vždy musí být práce s pilou na zahradě namáhavá.

Protože máme zahradu za městem a ne vždy máme dost času se jí plně věnovat, snažíme se práci v zahradě vykonávat co nejefektivněji. Současně si stále uvědomujeme, že zahrada by měla být místem pro relaxaci a odpočinek a práce v ní by nás měla bavit a nebýt dřinou. Takže občas si koupíme nějaké vybavení, které nám práci v zahradě usnadní nebo zpříjemní.

ElektrickaPila

Posledním takovým pomocníkem v naší zahradě se stala elektrická akumulátorová pilka FloraBest 10.8 A1 , kterou prodává i Lidl. Dodávaný pilový list na dřevo má délku 15 centimetrů a díky unifikovanému půlpalcovému upínání není problém dokoupit si další listy. My už máme i delší 20 centimetrový list na dřevo a také kratší 15 cm list na kov. Takže vlastně můžeme s pilkou doma nebo v zahradě odříznout cokoli. Když mi „překážel“ jeden zaseknutý ocelový šroub M6, tak do patnácti vteřin bylo s touto pilkou po problému 😉 Ruční pilkou na železo bych se byl trochu zapotil.

Pilku pohání 12 voltový LiIon akumulátor, který je dodávanou nabíječkou nabitý za hodinu. Navíc netrpí samovybíjením, takže je v kufříku vždy připraven k použití. A popílení suchých větví nebo i odstranění celého starého stromu odteď není pro nás problém. Nemusíme shánět nikoho s motorovou pilou ani se připravovat na celé odpoledne s ruční pilou. Rovněž příprava klestí na německou kopu je nyní spíše zábavou, než dřinou. A o to nám šlo při koupi této pily. Po akumulátorové strunové sekačce, která obsahuje stejnou baterii (pouze jiného tvaru), je to již druhý vydatný pomocník v zahradě. Navíc ho můžeme využívat i v domácí dílně, kde doplnila tato pila FloraBest akumulátorovou ruční vrtačku a akušroubovák.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..