Jehličnany v zahradě

Ať už máte svoji zahrádku hned u rodinného domu nebo musíte jezdit do zahrádkářské kolonie za městem, určitě ji máte rozdělenou na užitkovou a odpočinkovou část. I když rádi pěstujeme zdravou zeleninu a sklízíme sladké ovoce ze stromů, tak stejně tak máme rádi koutek, kde jen tak odpočíváme po práci a kocháme se pohledem na dílo, které jsme vytvořili svýma rukama. Často ho reprezentuje zákoutí s jehličnanem.
 
 


Zasadit však běžný smrk nebo širokou borovici a nechat je vyrůst do obvyklé výšky jako v lese by nám však nadělalo spíše více škody než užitku. Zejména stín, který vrhají vzrostlé jehličnany, by nám znemožňoval další efektivní práci v zahradě, vadil při pěstování oblíbené zeleniny a určitě překážel i našim sousedům. Škoda by bylo narušovat přátelské vztahy.

Zajímavé okrasné jehličnany najdeme mezi exotickými druhy. Zajímavé nejen svým tvarem i velikostí, ale i barvou jehličí. Dokonce si můžete koupit už i natvarované jehličnany a i nová zahrada můžete působit „usedlým“ dojmem. A terasu doplňte například bonsají v květináči.

Abies-koreana-Grubele

Jehličnany dovezené z Japonska

Tento sortiment je k dostání v zahradnictví Kastner v Třebízi u Slaného. Firma je rodinného typu a svůj sortiment vybírají tak, že několikrát za rok osobně navštíví japonské pěstitele, aby na náš trh dovezli osvědčené odrůdy vynikající kvality i novinky, o kterých jiná zahradnictví nemají ani zdání.

Samozřejmě že v tomto zahradnictví nekoupíte pro svou zahradu pouze jehličnany, ale i okrasné listnáče, substráty a hnojiva a vše pro jejich zdárné pěstování. Prakticky celý sortiment okrasných dřevin. A i když jde vždy o zboží prvotřídní kvality, nemusíte se bát vysokých cen.

Pokud si svůj oddechový koutek v zahradě teprve budujete, neměli by jste opomenout nabídku tohoto zahradnictví. Až si po spoustě práce kolem zeleniny budete chtít na chvilku odpočinout, můžete se ponořit do stínu jehličnanů a nechat se osvěžit čerstvou vůní jehličí. A když na zimu všechny stromy shodí své listí, budou tyto stromy stále vypadat svěže a ozdobně, tak jako po celý rok.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..