Prostor pro oslavy a akce na zahradě

Loni jsme koupili novou zahradu a přesto, že jsme měli hodně práce s jejím zakládáním, našli jsme si čas na několik akcí a setkání s přáteli. Jenom tu pergolu jsme nestihli. A protože i letos plánujeme oslavu narozenin a další setkání u grilu, zvažujeme, jak to zařídit, když pergola ani tento rok nedopadne. Chce to jednoduché, ale ne drahé řešení.

Poprvé jsme grilovali pod starou jabloní a to se všem líbilo. Místo je to klidné, ve stínu. Ovšem jen do chvíle, kdy si stará jabloň usmyslí shodit nějaké jablíčko. Z kraje léta je to zábava, na podzim už slušná rána. Přes známé jsme pořídili velký slunečník. Poskytuje dost stínu, ale nechrání proti větru.

Co místo pergoly

Nová pergola už má své místo, avšak práce je pořád moc. Zahradu v podstatě zakládáme na zelené louce, na pozemku vysazujeme nové stromky a keře, budujeme vyvýšené záhony pro zeleninu, opravuji starou studnu, do toho občas opravy kamenného domu. Zahradní altánky máme zatím jen v katalozích, k samotné stavbě dojde až později. Ale jaro za chvíli skončí a bude tady léto, na které se všichni těšíme.

Párty stan

Narozeniny slavíme nejraději na zahradě

Posezení u grilování v naší zahradě se líbilo všem, které jsme k nám pozvali. A v této nové tradici chceme pokračovat. Proto jsem si prohlédl nabídku zahradních stanů, které by zajistily přístřeší a tím i stín. Takové zahradní párty stany chrání nejen před silným sluncem, také před malou přeháňkou a není potřeba zahradní akci rušit nebo překládat.

Když na místě, kde chceme mít svou budoucí pergolu, postavíme nůžkový stan, ověříme si, zda je to dobré místo po všech stránkách. Popřípadě vybereme jiné. Navíc lehké zahradní stany mají další výhodu. Až dogrilujeme a hosté se rozejdou do svých domovů, zahradní stan sbalíme a uložíme v domku. Nebude tak vystaven vlivu počasí a nepotřebuje údržbu. A nebude v zahradě překážet při sečení trávy.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..