Měsíc v znamení zvěrokruhu

Názvy zvěrokruhových znamení určitě znáte z různých horoskopů. Je jich dvanáct a vztahují se na putování Země kolem Slunce, když je Slunce v průběhu roku každý měsíc v jiném znamení. Stejnými znameními přechází i Měsíc během 28 dní a v každém znamení zůstává asi 2 a půl dne. (Lunární měsíc netrvá 31, ale 28 dnů).

Každé z těchto znamení působí jinou silou. Projevuje se to v chování lidí i zvířat, ale výrazně ovlivňuje i rostliny.

Ke každému znamení přísluší jiná oblast těla spolu s určitými tělesnými orgány. Na tohle je třeba dát pozor hlavně v případě operací. Nemá se operovat ta část těla, která je ovlivněna znamením, ve kterém se Měsíc právě nachází. Týká se to plánovaných operací, ne naléhavých, život zachraňujících.

V zásadě platí, že při dorůstajícím Měsíci, vše co děláme ve prospěch těchto orgánů, ať už posilující cvičení, masáže nebo užívání vitamínů, působí účinněji než když Měsíc ubývá.

Při ubývajícím Měsíci je zase účinnější všechno, čím tyto orgány odlehčujeme.

Stejně je to i s orgány rostlin. Jednotlivá znamení ovlivňují květiny, listy, plody a kořeny. Čili podle toho, která část rostliny je ovlivněna momentálním postavením Měsíce v zvěrokruhu, můžeme ji podpořit nebo oslabit. Například poléváním a hnojením květin ve dnech listu rostliny posílíme, ale okopáváním ve dnech kořene můžeme rostlinám ublížit tak, že uhynou. Toto se však dá využít na hubení plevele.

Znamení zvěrokruhu mají nejen své názvy, ale jsou znázorněny i symboly, pro rychlou a snadnější orientaci.

V následujících článcích se budu jednotlivým znamením věnovat podrobněji.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..