Vlasy se mi ježí na hlavě

Tak už to začalo. Předvánoční shon. Velký úklid. Velké nákupy. Velké přípravy. Ani se nedivím, že někteří už dopředu počítají s tím, že se přejí nebo že přiberou. Popravdě, při pohledu na množství a hlavně na výběr potravin v nákupních vozících si to umím živě představit.

No ale reklama je reklama. A letáky s akciovým zbožím stejně. Stačí si pustit televizi či otevřít  máslo poštovní schránku. A už se to na vás valí. „Nakupte si! Upečte si! Skvělá máslová chuť“. Znáte to. A ještě k tomu nabízejí tyto „fajnoty“ za výhodné ceny. No řekněte, kdo by odolal.

A tak v obchodě, jen tak bez rozmyslu, přibude v košíku ne jedna, ale hned několik kostek ztuženého tuku či tuku na pečení. Vždyť „Hera je pečení“ a „bez Cery čokoládovou polevu neuděláte“. Některé hospodyňky dokonce neváhají projít i několik obchodů, protože v každém mají v akci cosi jiného. Myslím tím jiný tuk. No na obyčejné máslo jako by zapomněli.

Nechápu to. Že jim tak čokoládové polevy tyto umělotiny vůbec chutnají. No, možná, že by nechutnaly, ale někteří mají své finty. Překryjí pachuť margarínu pořádnou dávkou rumu, cukru či pudingu. A pak si vychutnávají plnkové koláče s dobrým pocitem, že udělali něco pro své zdraví, vyměnili nezdravé máslo za zdravější margarín, a ještě i ušetřili.

Ať už jíte margarín nebo máslo, pamatujte, s příjmem energie jste na tom téměř stejně. A stejně i přibíráte. No margaríny navíc ztěžují práci vašich jater a tělo se jich jen těžko zbavuje.

Já si raději dám tenkou vrstvu plnky z másla než hrubou z margarínu. I to jen výjimečně. Ale vy se rozhodněte jak chcete. Jen aspoň trošku při tom uvažujte.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..