Víte, jaké lázně jsou nejstarší, nejmladší a nejznámější?

Pokud na vás padá podzimní únava, dopřejte svému organismu odpočinek a regeneraci. V České republice se nachází spousta zajímavých míst, především pak lázeňská města, která vás nadchnou svou malebností. V následujících řádcích vám představíme nejstarší, nejmladší a také nejznámější lázně, kam se můžete vydat za rekonvalescencí i relaxací.

 

Nejmladší léčebné lázně

Jestliže hledáte nejmladší lázně, potom byste měli pátrat na jižní Moravě, kde se nachází lázně Lednice. Využívají blahodárné účinky jodobromové vody, která má pozitivní vliv na pohybový a oběhový systém. Stejně tak se doporučuje pacientům s neurologickým onemocněním a ženám s gynekologickými potížemi.

 

Nejstarší české lázně

V případě, že vás zajímají zase nejstarší lázně, zavítáte opět naopak do Čech. Lázně Teplice jsou charakteristické teplým pramenem, který ve městě vyvěrá od roku 762. Do lázní míří zejména lidé s onemocněními pohybového ústrojí, cévními i nervovými nemocemi. Čekají na vás honosné lázeňské domy s nádhernou architekturou. Samozřejmě si dopřejete kvalitní procedury a přijdou si na své i nadšenci do kulturních a sportovních akcí.


 

Nejznámější lázně

Jaké město vás napadne, když se řeknou české lázně? Karlovy Vary jsou ikonou světového lázeňství, a to bez nadsázky. Lázně Karlovy Vary jsou fenomenální, ba i samotné město má co nabídnout. Projdete se po Vřídelní kolonádě, kde si povšimnete i pramene Vřídlo. Jen pro zajímavost, Vřídlo je nejteplejší pramen v České republice. Jeho teplota je 72 stupňů Celsia. Karlovy Vary mají pramenů hned dvanáct, ovšem někdy se mluví i o třináctém, a tím je bylinný likér Becherovka.

 

V Karlových Varech se léčí problémy s trávicím traktem a pohybovým ústrojím. Prameny mají dobrý vliv na vředové choroby žaludku, cukrovku i nadváhu.

 

Jestliže vás tedy lákají lázně, máte z čeho vybírat, protože v našich končinách jich je celá řada.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..