Toulavá kamera opět ochutnává Česko

Mám ráda Česko. Na několika místech jsem už byla. Doufám, že se ještě na několik dostanu a doufám také, že se budu moci na některé znovu vrátit. Než se tak ale stane, ráda se po Čechách podívám alespoň pomocí televizní obrazovky. A nemusím ani dlouho čekat. Právě v těchto dnech začala totiž Česká televize opakovat cyklus „Toulavá kamera ochutnává Česko“.

Spojit cestování po zemi s ochutnávkou krajových specialit byl bezpochyby dobrý nápad. A styl, jakým byl program „Toulavá kamera ochutnává Česko“ zpracovaný, je opravdu originální. Poutavou formou ukazuje ty nejzajímavější zákoutí země. Někdy i neprávem zapomenuté. Místní prezentují své zvyky a řemesla. Připravují tradiční jídla.

 perníčky Program však neprezentuje jen historii, ale i současnost. Například představuje moderní provozy, kde se vyrábějí tradiční speciality. Zajímavá byla ukázka pečení „Šternberských uší“. Tyto ouška z perníkového těsta vypadaly tak úžasně, že jsme je museli ochutnat hned při první cestě na Moravu. A byly fakt vynikající.

 cyklistka Díky české televizi a opakování programu „Toulavá kamera ochutnává Česko“ si i my s přítelem můžeme znovu připomenout místa, kde jsme spolu trávili dovolenou. Kde jsme se bicyklovali nebo si vychutnávali na terase vynikající zmrzlinu.

Už se těším na další výlet po České republice. Když ne opravdový, tak alespoň ten virtuální. Vždyť ochutnávat Česko je skvělá zábava.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..