Účinní detoxikace organismu

Pravidelná očista našeho organismu by měla být stejnou rutinou, jako je úklid bytu, domu nebo auta. Odnos odpadu, mytí nádobí, záchodu, vany a podobně je pro nás také samozřejmostí a bez něj není možné si bydlení představit.

Stejně tak bychom měli i našemu tělu dopřát pravidelnou vnitřní regeneraci a očistu. Opomeneme-li to, dojde k oslabení imunity, zhoršení stavu vlasů, kůže a pleti. Budeme se cítit celkově unavení a oslabení, zhorší se i naše nálada, přidá se i celkový pocit těžkosti. Své tělo můžete snadno očistit zařazením určitých přípravků do pravidelné stravy.

Aloe vera

Tento extrakt z kaktusů má nejen skvělou chuť, je účinným protijedem na popáleniny ale má také velmi příznivě ovlivňuje náš organismus. Dá se říct, že působí jako čistič trávicí soustavy. Očistu provádí velmi jemně a šetrně a tím pádem má i pozitivní účinek na stav pleti. Můžete ho pořídit jako čistý výtažek ve formě tablet nebo sirupu, ale také bývá součástí některých potravin a nápojů. Takto obsažený je možné ho užívat bez omezení.

Chlorella

Chlorella je japonská řasa sytě zelené barvy díky velmi vysokému obsahu chlorofylu. Působí jako výborný vnitřní čistič. Nejúčinnější je ve formě tablet a má skvělou detoxikační funkci. Působí proti jedům a dalším škodlivým látkám, které se usazují v našich střevech. Ty poté zabraňují potřebným látkám z potravy ve vstřebávání do těla a v jejich vyživovací funkci.

Jablečný ocet

I u jater je potřeba provést pravidelnou očistu, aby mohla správně fungovat a plnit svůj účel. Jsou mimo jiné filtrem, kde se usazuje řada škodlivých látek. Jablečný ocet působí právě na očistu jater, je schopen jim dodat potřebnou regeneraci a tím dojde k výraznému odlehčení pro náš organismus.

Bylinné čaje

Do této kategorie můžeme zařadit všechny zdraví prospěšné čaje, jak zelené, bílé, tak i různé exotické, jako např. lapacho nebo Yerba maté. Výbornou čisticí funkci mají také klasické bylinky z našich zahrádek, jako je kopřiva, máta a heřmánek. Existují také bylinné směsi, které jsou namíchány přímo pro očistu těla. U všech je důležitým měřítkem podíl chlorofylu-zeleného barviva a antioxidantů.

Dostatečný pitný režim

K úspěšnému průběhu detoxikace těla je potřeba dodávat organismu dostatečné množství tekutin. Ideální jsou již výše zmíněné bylinkové čaje, dále čistá voda a i jakékoli jiné nápoje, ovšem pouze neslazené, bez obsahu umělých barviv. Doporučit můžeme také lázeňské minerální vody z léčivých pramenů. Ty nemusejí každému z nás chutnat, ale příznivě působí jak na očistu střev, tak například i na dýchací soustavu.

Zelenina

Zelenina je nejzdravější čerstvá, nebo lehce podušená. Při sestavování detoxikačního plánu ji zařaďte jako celodenní potravu, nebo je velmi lehce stravitelná a obsahuje velké množství očišťujících látek. Provádíte-li detoxikaci, vaše tělo i vnitřní orgány musí být co nejméně namáhány, aby na sebe mohly nechat působit očistné složky. Právě proto je důležitá lehká strava.

Rakytník

Rakytník řešetlákový je velmi často doporučován jako součást zdravého životního stylu. Jeho oranžové bobulky můžeme pořídit nejčastěji sušené, ve formě čaje. K dostání je také extrakt z rakytníku v sirupech nebo tabletách. Při očistě není rakytník určen jako hlavní detoxikační látka, jeho funkcí je spíš působit jako doplněk stravy, neboť dodává velké množství vitaminu C a tím pádem posiluje imunitu.

Projímadla a klystýr

Klystýr a projímadla, ideálně ve společné kombinaci samozřejmě velmi razantně a rychle pročistí střeva, ale při jejich použití je potřeba být velmi opatrný. Můžete je sice bez problémů koupit v jakékoli lékárně, ovšem o jejich použití by se člověk měl vždy poradit s lékařem odborníkem. Použitím nadměrného množství nebo při nesprávném zacházení s těmito přípravky může dojít k porušení peristaltiky střev a v důsledku toho k poškození zdraví.

Masáž, lymfodrenáž

Lymfatický systém působí v našem těle obrazně řečeno jako odpadní potrubí. K jeho aktivaci je potřeba jej stimulovat. Toho docílíme i běžnou masáží, mnohem účinnější jsou však přímo zaměřené lymfodrenáže. Jejich působením dojde k odplavení jedů a dalších nepotřebných látek z těla a postupem času se můžete zbavit i celulitidy. Při všech masážích pamatujte na nutnost zvýšit příjem tekutin, což umožní snazší odplavení škodlivin z organismu.

Vláknina

Vláknina by měla být součástí našeho každodenního jídelníčku, nepamatujte na ni pouze v období detoxikační kůry, neboť napomáhá dobrému trávení a snadnému průchodu potravy tělem. Platí to jak o vláknině rozpustné, obsažené v čerstvé zelenině, tak o té nerozpustné, kterou obsahují např. pšeničné otruby.

Med

Med je velmi zdravý, chutný a navíc přírodní detoxikant. Působit může jak vnitřně při konzumaci nebo i při detoxikační medové masáži. Je schopen z těla vyloučit nebezpečné látky díky vysokému množství obsažených antioxidantů, navíc dodává organismu vitamíny, minerály a další prospěšné látky.

V případě, že do svého každodenního jídelníčku zařadíte výše doporučené prostředky a občas provedete celkovou detoxikaci formou hladovky, pití bylinných čajů a použití projímadel, povede se vám důsledně pročistit organismus. Kůra vám dodá sílu, vitalitu, energii a chuť do života.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..