Posuvné dveře šetří prostor

Prostoru k bydlení není nikdy dost. Navíc v něm figurují „žrouti“ místa, jakými jsou dveře. Každé nám kvůli otvírání křídla zaberou zhruba metr čtvereční plochy. Když pak máte byt rozdělen na mnoho místností, spočtěte si, kolik byste ušetřili místa, kdybyste nemuseli otevírat dveře. Vydá to klidně i na jednu menší místnost. Řešení přitom existuje.

Rovněž máte doma předsíň s tolika dveřmi, že do ní už nejde nic jiného dát? Dveře nás však omezují i na dalších místech. Máte doma záchod, kde se nejde neotřít o mísu, protože pořád kvůli dveřím zápasíte s prostorem? Bojíte se požáru, jelikož své dveře otevíráte směrem ke kamnům? Důvodů, proč vylepšit dispozice svého bytu či domu posuvnými dveřmi, je celá řada. Nahradit lze třeba jen některé, nebo to vzít, jak se říká, „z gruntu“. O výhodách posuvných dveří si přečtěte článek „Proč se vyplatí instalace posuvných dveří“.

Když se vám nechce pouštět do velké rekonstrukce

Jedním z typů posuvných dveří jsou takzvané nástěnné posuvné dveře. V tomto případě vás nečekají nijak zásadní zásahy do interiéru. Pokud budete vybourávat zárubeň, není to zas tak velký zásah. Lze ji i esteticky obložit a bouracím pracím se vyhnete zcela. V tomto případě ale pozor na zmenšení dveřního otvoru. U 60cm dveří to rozhodně nedělejte. Nástěnné posuvné dveře se totiž posouvají pouze po vodící liště umístěné na jedné straně zdi. Ta je pak efektně ukryta pod jakousi garnýží v designu dveří. Posuvné dveře po zdi již nezabírají místo směrem do prostoru. Avšak pořád si pro ně musíte vyčlenit místo na zdi, po které se posouvají. Pro mnoho interiérů je to dostačující řešení. Nehodí se však tam, kde chceme prostor kolem dveří využít k umístění nábytku, nebo kde potřebujeme, aby nám dveře dokonale těsnily – zvukově, tepelně i z hlediska procházející páry či jiných pachů.

Ukryjte dveře do zdi

Sofistikovanějším řešením jsou posuvné dveře do pouzdra. Toto pouzdro je zabudováno přímo ve zdi. Hodí se zejména do sádrokartonových příček. Pokud tedy stavíte, nebo děláte rozsáhlejší rekonstrukce, myslete na možnost využití posuvných dveří včas. Dveře skryté ve stěně lze osadit v různých potřebných šířkách. Doporučují se od 70 do 100 cm. Bývají však i dvoukřídlé s průchodem 180 cm (tedy dvě posuvná křídla po 90 cm). Takto velké dveře už umí variabilně pracovat s interiérem a nabízí možnost jeho otevření a opětovného uzavření. Jsou třeba skvělým řešením pro revitalizace starších, zejména panelákových bytů, kde se snažíme propojit kuchyň s obývacím pokojem. Možnost kuchyň opětovně uzavřít se však hodí. Proto je řešení s velkými posuvnými dveřmi velice praktické.

Kvalitní posuvné dveře ERKADO

Posuvné dveře po zdi i do pouzdra – to je část nabídky dveří značky ERKADO. Dobré ceny a její kompletní sortiment nabízí eshop Rostradvere.cz. V obchodě koupíte samotné dveře, zárubně pro posuvné dveře, kompletní kování, kolejnice pro posuv dveří po zdi i stavební pouzdra pro zasouvaní do zdi. Firma má k dispozici celou škálu dezénů i prosklení pro posuvné dveře obou typů.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..