S motorovým kolečkem je každá práce snadná

Práce v zahradě je zajímavá, krásná a často náročná. Čím větší zahrada, tím více nás bolí ruce a zejména záda. Nejen od motyky a hrábí, rýče a lopaty, ale i od kolečka, kterým převážíme materiál po zahradě. Kolečko umožňuje převést více zeminy, hnoje nebo substrátu, jako kdybychom ho nosili ve vědrech, ale práce s ním může být náročná. Nejen starším lidem nebo lidem, kteří mají problémy s páteří. Pro ně je zde nyní kolečko, ze kterého záda bolet nebudou nikoho.

Únava z příliš mnoho práce či dokonce bolesti, které během práce v zahradě nebo po jejím skončení pociťujeme, mají na nás velmi negativní vliv. Jednak snižují naši výkonnost a omezují naši pohyblivost přímo při práci. A současně nás obírají o čas, který musíme věnovat odpočinku, regeneraci a nemůžeme ho věnovat další práci, rodině nebo jiným koníčkům. Nemluvě o tom, že často lidé v takové situaci užívají léky. Ty stojí peníze a mohou mít vedlejší účinky. Proto každé řešení, jehož výsledkem je snížení námahy a únavy či odstranění bolestí, je vítané a velmi užitečné.

motucko

Velkou pomocí je, když nemusíte kolečko tlačit a ještě větší je to tehdy, když máte zahradu v kopci. A úplně největší pomocí je to, když kolečko nemusíte ani tlačit ani držet jeho hmotnost ve svých rukou. Když se nemusíte k kolečku shýbat, abyste ho zvedli. Přesně tohle všechno nemusíte, když si pořídíte, jako já, kolečko s elektromotorem a baterkou. Když si koupíte Motúčko a k němu pomocný zadní podvozek.

Motúčko má silný motor v předním kole a akumulátor pod korbou. Ovládá se pravou rukojetí, po jejím otočení se kolečko pohne a jezdí rychlostí asi 4 km/h a zvládne až 120 kilo nákladu. Vozíme v něm nejen stromy při přesazování, zeminu, slámu na mulčování ale i sud s vodou na zalévání stromů. Vozíme v něm beton při stavbě plotu i dřevní štěpku na zpevnění dvora. Vozíme v něm všechno a to jsem po operaci ploténky.

motúčko

Na jedno nabití zvládne Motúčko pracovat asi šest hodin, nabíjím ho během přestávek na odpočinek. Nemá problém vyjet do kopce, při jízdě z kopce brzdí a dobíjí akumulátor, ale má možnost přepnout na převodovce volnoběžku a při tlačení pak neklade odpor. Pneumatika se šípovým vzorem nemá problém ani na mokré trávě ani překonat menší schůdek. Zadní pomocná kolečka dovolují i naložené kolečko řídit levou rukou a pracovat s ním pak může i člověk s bolavým zády.

S takovým kolečkem je pak každá práce v zahradě snadná a jednoduchá. Bez únavy a bez bolesti.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..