web analytics
Pro 042015
 

Pokud nebydlíte ve městě v paneláku, musíte se postarat o teplo ve svém příbytku. A kdo topí dřevem nebo uhlím v kamnech na chalupě nebo chatě, tak ví, jak dokáže místnost ovládnout chlad, když topivo naložené v kamnech v noci vyhoří. Přes den pravidelně přikládáme, ale v noci se probudíme až když v kamnech oheň vyhasne. Chcete znát řešení, které udrží teplo ve vašem pokoji až do rána?

Můžete zkusit vymyslet velký zásobník, ze kterého by se sypalo uhlí nebo dřevo do kamen delší dobu. Můžete zkusit vymyslet fígl, který prodlouží dobu hoření paliva. Nebo si jednoduše objednáte noční brikety a v noci můžete klidně spát a v teple. Bez obav z vyhasnutí ohně, bez obav z nachlazení ve studené chalupě.

Noční brikety s prodlouženým hořením jsou vyráběné silným slisováním vstupního materiálu. Je ním buď papír nebo stromová kůra. Večer naložíte do kamen noční brikety samotné nebo smíchané s jiným palivem a můžete se spolehnout až na deset hodin hoření či žhnutí a minimum popela.

Brikety pro noční hoření jsou zabalené v plastikové fólii, která brání jejich zvlhnutí a přístupu vody k briketám. Pokud si objednáte celou paletu, máte dopravu po celé republice zdarma.

nocnibriketa

Alternativou k nočním briketám z papíru nebo kůry jsou rašelinové brikety. Dají se použít nejen do krbů a krbových vložek jako noční brikety, ale i ve splynujících kotlech. Dlouhá doba sálání a vysoká výhřevnost doplňuje možnost využití popela jako hnojivo například pro trávník. Navíc jsou rašelinové brikety odolné vůči vzdušné vlhkosti, co ulehčuje jejich skladování a manipulaci s briketami.

Dřevo je dostupné palivo pro lokální vytápění v kamnech nebo krbu, ale krátká doba jeho hoření není vhodná, když potřebujeme v místnosti topit celou noc. Noční brikety kůrové nebo papírové řeší tento problém a při vhodné kombinaci dřeva a nočních briket dosáhnete příjemnou teplotu v domě po celou noc a celý den bez nutnosti se v noci budit a přikládat.

 Zanechat komentář

Můžete používat tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(vyžadované)

(vyžadovaný)

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..