web analytics
Zář 072017
 

Nedávno jsem sem dával video o odvodnění naší zahrady. Dnes panuje v celé zahradě sucho, voda v stružkách už dávno neteče. No při prohlížení videí, jak to bylo na jaře, jsem si uvědomil, jaké zvuky se nesou podvečerní zahradou. Do zahrady chodíme rádi i proto, že je tam klid a ticho. Ale ticho zdánlivé. Příroda je plná zvuků, které ani nevnímáme. Natočil jsem video právě kvůli těmto zvukům.

Ve městě jsme už zvyklí na všelijaký hluk. Rachotící auta na cestách a jiné ruchy civilizace podvědomě nevnímáme, ale náš organismus je vnímá stále. Jsou jedním ze zdrojů stresu. Permanentní únavy, která na nás působí. Tento tlak se tělo snaží odbourávat, ale stojí ho to energii, vysiluje.

I proto rádi zůstáváme v zahradě i podvečer, když už máme všechno hotové. Ten klid působí blahodárně. Jen si tak sedíme v křeslech nebo se projdeme po zahradě a vnímáme to ticho. Nebo spíše tiché zvuky přírody. Většinou se před setměním i vítr uklidní, slunce svítí jen přes stromy na kopci nebo před chvíli za něj zapadlo. Na krajinu padá uvolnění.

Umím si živě představit, že bych nemusel večer sednout do auta a vracet se do rušného města. Možná to i jednoho dne tak učiním. No zatím jsem rád, že tu mohu každý večer být a užívat si tu nádheru, to relativně ticho a ten klid, který zde panuje.

Nabízím i vám možnost kochat se podvečerními zvuky naší zahrady.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 200 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

 Zanechat komentář

Můžete používat tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(vyžadované)

(vyžadovaný)

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..