Rozdělit práci v zahradě na kratší úseky se vyplatí

Určitě to znáte i vy. Celý týden chodíte do práce a na zahradu vám zbývá čas jen o víkendu. A často jen jeden den z víkendu, protože počasí není úplně nejlepší. A tak se snažíte stihnout udělat v zahradě co nejvíce. A večer si už necítíte tělo. A další den byste se nejraději ani nepohnuli. Jenže pokud je pondělí, do práce musíte… Jak by se dala tato nepříznivá situace vyřešit? Jak stihnout práce v zahradě a přitom vše přežít bez přílišné únavy nebo újmy na zdraví?

Řešil jsem podobný problém, „podpořen“ mým ne nejlepším zdravotním stavem. Vydržím venku dlouho, jen nevydržím velkou fyzickou zátěž. Neunesu těžké věci, nedokážu se dlouho shýbat. Takže když to nejde silou, musí to jít hlavou.

Ne že bych chtěl hýbat věcmi silou myšlenek, jako nějaký mág. Jen jsem už od mládí odkázán na to, že si musím všechno dobře promyslet. Nejen, co chci udělat, ale i postup. Nejen výsledek, ale i cestu, která k němu má vést. No a v konečném důsledku pak dokážu věci, které by do mě nikdo neřekl 😉 Ze svých nedostatků jsem udělal své přednosti.

Takže proč se v sobotu člověk v zahradě strhá, unaví? A co by bylo třeba dělat jinak, aby tomu tak nebylo?

Za prvé je to proto, že v zahradě se za týden nakupí hodně práce, kterou je třeba udělat.
Za druhé proto, že člověk, který přes týden fyzicky prakticky zahálí při sedavém zaměstnání nemá žádnou kondici.

zahradniceni

Takže je třeba zlepšit kondici, výdrž. Je třeba začít chodit po práci do fitka a trénovat, posilovat. Také vám to přijde jako pěkná blbost? A ještě za to všechno i platit? Přesně.

Takže jsme začali pracovat v zahradě i přes týden. Jeden nebo dva dny v týdnu, kdy je nyní na jaře hezké počasí, si vezmeme v tašce věci na převlečení, po skončení pracovní doby se převléci, sedneme do auta a za patnáct minut jsme na zahradě. Při slunečném počasí máme i nyní koncem února k dispozici nejméně půldruhé, možná dvě hodiny světla na to, abychom něco drobné stihli udělat.

Velmi se při tom neunavíme, nemáme kdy, takže nehrozí druhý den tělesná indispozice. Současně je taková krátká fyzická aktivita skvělým kondičním tréninkem. A v neposlední řadě nám na víkend nezůstane tak mnoho povinností, že se za jeden den úplně strháme.

Můžete namítnout, že i ten benzín něco stojí. No já vám odpovím, že podstatně méně, než vstupenka do fitka, kde bychom se potili zcela bez cíle a smysluplného výsledku 😉

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..