Novoroční procházka v zahradě

Jak na Nový rok, tak po celý rok. Podle tohoto pořekadla jsme nemohli v první letošní den sedět doma a lenošit. Takže jsme po pozdní snídani a kávě, během níž se silný noční mráz změnil na přijatelnou zimu, oblékli na sebe cyklistické funkční prádlo, které nyní využíváme pouze v zahradě, a teplé kalhoty a bundy, nasadili čepice na uši a vydali se odpoledne do zahrady, ačkoli slunce stále odmítalo akceptovat předpověď počasí a vyjít.

Prvním úkolem dne bylo ale oškrábat čelní sklo našeho vozu od námrazy. Teprve potom jsme mohli využít vyhřívané sedačky během desetiminutové cesty na vesnici. Všude podél silnice jsme viděli hrubou námrazu na stromech, protože poslední dny v noci mrzlo až přes -10 ° C a včera dokonce přišla mlha. V očekávání pěkných zimních scenérií i při absenci sněhu jsem s sebou bral do zahrady zrcadlovku s touhou udělat pěkné mrazivé záběry.

Zahrada na Nový rok

Na dnes jsme neměli v plánu nic dělat ani v zahradě ani ve starém domě. Dnes jsme se chtěli jen projít po zahradě a pokochat se. Je to zhruba rok, co jsme tu byli na procházce v zimě, tehdy ještě zahrada nebyla naše, i když na dobré cestě. A člověk má dobrý pocit, když vidí, co vlastníma rukama dokázal za jediný rok udělat. Bez architekta, bez armády dělnických rukou, bez těžkých stavebních strojů a vybrakovaného účtu.

Novoročná záhrada

Na Nový rok nad naší zahradou slunce nevyšlo a teplota byla pod bodem mrazu celý den. Řídká mlha dodávala celému místu mystickou atmosféru, ve které jsem nafotil zajímavé a krásné snímky. Prošli jsme se celým sadem, zastavili při každém stromě i keři, abychom zkontrolovali jejich stav a nakonec jsme vyšli i na nejvyšší a nejvzdálenější bod naší zahrady v kopci. A cestou jsem fotografoval. Detaily, které zblízka vypadají úplně jinak, než při pohledu z dálky. A také zahradu jako jako celek, neboť takto za rok už zase bude vypadat jinak.

Zahrada na Nový rok

Protože máme další plány, jak ji povznést a vylepšit. Jak z ní udělat ještě příjemnější místo pro život, jak z ní udělat ještě krásnější místo pro odpočinek. Za necelé dvě hodiny jsem udělal téměř dvě stovky fotografií. Několik z nich nabízím i vám a věřím, že se vám líbí také.

Zima v zahrade

Přestože do zahrady jezdíme o víkendu i když je chladno či mírný mráz, dnes nám začala být zima mnohem dříve. Je totiž rozdíl ohánět se lopatou nebo montovat něco v domě a jen tak se pomalu procházet. Takže jsme to na Nový rok „zabalili“ již dříve a vrátili jsme se domů. Ale i tak tato krátká silvestrovská procházka po našem království stála za to.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..