Komfort v bytě díky žaluziím

Nádherné slunečné počasí vylákalo na procházku určitě nejen mě. Pokud máte to štěstí, že bydlíte někde u lesa, věřím, že jste neodolali jeho prvnímu jarnímu probuzení. A ti, kteří bydlí ve městě jako já, možná si na procházce všimli i něco jiného než jen chodník a při něm hory odpadků. Při pohledu o kousek výš možná více padli do oka nápadné barvy obnovených balkonů. Předokenní rolety vypadají nádherně. A nejen to.

Pá návratu z procházky jsem se zahleděla na náš smutný balkon. Malá změna by mu určitě neuškodila. Ale změna nakonec není to jediné, co bychom získali.

Kupujeme byt. Hurá!

Když si kupujete byt, berete v úvahu několik faktorů. Velikost bytu, jeho polohu, patro, čistotu vchodu. A samozřejmě jeho cenu. Pokud vám všechny důležité parametry vyhovují, navíc byt kupujete v létě, ani vám nenapadne přemýšlet nad tím, z které strany jsou okna a kam směřují. A už vůbec neřešíte, jak právě poloha oken bude ovlivňovat teplo či světlo v bytě. Když se však nastěhujete a přijde první zima, začnete to vnímat jinak. A pak? Začnete hledat řešení.

V zimě zima, v létě teplo…

Okna na našem bytě jsou ze dvou stran. Ze severu a z jihu. Přestože máme celou bytovku řádně zateplenou, teplota v místnostech podléhá ročnímu období. S využitím žaluzie se dá výrazně tento vliv počasí regulovat. Ze severní strany se z paprsků slunce těšíme jen v létě. I to pouze při jeho západu. Má to své výhody. Alespoň se stěny tolik nepřehřívají. Ale když jsou venku takové ukrutné horka jako poslední roky, zatažené žaluzie by zabránily nejen přehřátí, ale i zvědavým pohledům sousedů.

V zimě je situace jiná. Pokud chcete mít teplo, třeba si přitopit. Jenže to stojí penízky. Proto je výhodné v rámci šetření namontovat předokenní žaluzie. Pokud si vyberete žaluzie v nějaké vaší oblíbené barvě, za jedno ušetříte a za druhé budete mít před očima nejdříve tu barvu a až pak uvidíte to, co já právě teď. Šedivý trávník po zmizelém sněhu. Ani nevím, co bych za to dala. Vidět najednou na našem severním okně třebas fialové žaluzie. To by bylo radosti. Přitom ceny žaluzie jsou více než přijatelné.

Další dvě okna nám směřují na jih. Přes zimu je to docela fajn. Zvlášť pokud trochu zasvítí slunce. No toho si v zimě velmi neužijeme. A tak se ani s jeho teplem nedá nějak zvlášť počítat. Spíše naopak. Samotné okno odčerpává teplo z horkého radiátoru. Sem by rolety úžasně hodily. Sluníčka by nám neubylo, ale tepla by zůstalo v pokoji více. A venkovní žaluzie ceník je výhodný, úspora tepla by je zaplatila.

Pod oknem cestička…

Poloha bytu se může zdát ideální, pokud v blízkosti nevede cesta. I když v zimě nám to až tak nevadí. Kromě toho prachu, samozřejmě. Ale přes zavřená okna toho až tak mnoho neslyšet. Co však dělat v létě, když by si člověk alespoň v noci rád vyvětral? Pokud bydlíte blízko hlavní silnice, nemáte mnohdy šanci slyšet ani televizor, ba ani vlastní slovo. Předokenní rolety bez útoku na bankovní účet řeší elegantně i tento problém. Snížení hluku je tak výrazné, že po čase i zapomenete, že vám pod okny jezdí auta.

Pokud si tedy chcete dokonale užít komfort ve vašem vysněném bytě, vyšperkujte si ho vnějšími žaluziemi. Kromě získaného pohodlí a pěkného výhledu ještě i ušetříte.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..