Kouzlo ořechů

V zimních měsících často pozorujeme úbytek živin, ruku v ruce to souvisí s našimi vlasy, nehty, pokožkou. Pojďme dodat našemu tělu koktejl blahodárných vitamínů, minerálů, zdravých tuků v podobě hrsti ořechů. Dopřejte si ji denně k svačině a budete překvapeni, jak Vás vzpruží a naladí. Ořechy obsahují především vitaminy skupiny E, B, hořčík, fosfor, měď, mangan, selen, vlákninu, sacharidy, antioxidanty a další důležité stavební prvky. Ořechy nám napomáhají snižovat cholesterol, mají silný protizánětlivý účinek. Dále v nich najdeme spoustu vlákniny, ta navozuje pocit sytosti, to je nezanedbatelné při redukční dietě. Další úžasné účinky mají ořechy na zdraví Vašeho srdce. To je jen pár základních poznatků o tomto zázraku ve skořápce. Vyberte si ze široké škály ořechů a oříšků. Jen alergici si musí dát pozor, tato pochoutka může i potrápit.

Mandle – jedna z nejzdravějších potravin na světě, vyzkoušejte tento zázrak přírody. Jsou lehce stravitelné a plné vápníku.

Pistácie  – ořechy známé svou typickou zelenou barvou, pražené a osolené chutnají nejlépe.

Lískové ořechy – hojně pěstované na našich zahradách, sladké plody chutnají samotné i zpracované ve sladké i slané variantě.

Vlašské ořechy – naše nejznámější ořechy, bez nichž si nedovedeme představit vánoční cukroví. Především vanilkové rohlíčky.

Makadamové ořechy – obsahují spoustu tuku, jsou velmi chutné, bohužel si za ně i dost připlatíte.

Pekanové ořechy – tyto ořechy jsou velmi podobné tvarem našim vlašským ořechům, jsou ale podstatně sladší a mají více kalorií.

Para ořechy – velké sladké plody, výtečný zdroj selenu, proteinu a sacharidů.

Kešu – sladké ořechy, plné omega kyselin, hořčíku a minerálů.

Kokosový ořech – jeden z největších ořechů, s jemnou bílou dužinou. Posiluje imunitu a hlavně chutná výtečně.

Ve zkratce řečeno takové zdravé mlsání Vám jistě doplní do „žil“ novou sílu a energii, údajně prodlužuje život. Jako bonus získáte dobrou náladu, jelikož obsahují spousty živin a vitamínů, které lidově řečeno zahánějí chmury.

Jaké ořechy mlsáte rádi Vy?