Když už nohy neslouží

Je to v povaze člověka brát mnohé za samozřejmé. Například chůze. Dojdeme si do samoobsluhy, dojdeme na setkání s přáteli, dojdeme si do parku relaxovat. Pokud však následkem vážné choroby nebo úrazu o možnost chodit přijdeme, začneme oceňovat, jak je skvělé, když se můžeme volně pohybovat a dojít si, kam potřebujeme. Ale ani choroba ani úraz nemusí znamenat pro nikoho konec volného pohybu.
 
 

 


Problémy s omezením pohyblivosti dolních končetin trápí mnoho lidí a už dlouhou dobu. Proto byl navržen a vyrábí se v různých provedeních vozík pro invalidy. Běžně se s nim potkáte nejčastěji v nemocnicích, kde se jednoduché invalidní vozíky používají pro přesun pacientů s dočasně sníženou pohyblivostí mezi jednotlivými ambulancemi a lůžkovými odděleními.

Avšak někteří lidé zůstanou na invalidní vozík odkázáni i po návratu z nemocnice. Je to výrazná změna v životě, ale nemusí znamenat konec aktivního života. Vše je to o psychice a o tom, co vše si připustíme. Zcela jistě jsou nevyhnutné zásahy v bytě, zejména odstranění běžných prahů, jejichž přítomnost si mnohdy jako zdraví ani neuvědomujeme. Zcela jistě bude muset rodina člověka, odkázaného na invalidní vozík, přestavět nebo vyměnit nábytek. Zásahu se nevyhne ani koupelna. A samotný uživatel invalidního vozíku bude muset začít pravidelně cvičit a posilovat zejména ruce, kterými je běžný mechanický invalidní vozík poháněn.

Mechanický invalidní vozík je okamžitým řešením imobility, vhodný zejména pro vyřešení dočasné neschopnosti pohybu. Je levný a dostupný, avšak často pacient vyžaduje při pohybu pomoc další osoby, zejména venku. Proto pro samostatné osoby nebo pro jízdu v kopcovitějším prostředí vesnic či městské zástavby jsou daleko vhodnější elektrické invalidní vozíky.

Afikim-breeze

Co však dělat, když dříve aktivní osoba po úrazu se nechce zcela vzdát pohybu v přírodě, chce být často venku? Pokud takovému sportovně založenému člověku nohy alespoň částečně slouží, řešením je invalidní skútr. Doveze pacienta pohodlně kamkoliv v dojezdu pohonné baterie a ten se nemusí vzdávat svého aktivního života dokonce ani po úrazu. Když už nohy neslouží, pomůže invalidní vozík.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..