Na co se zaměřit při pořízení sektorové kuchyně?

V případě, že nechcete do kuchyňské linky na míru vyrobené truhlářem investovat stovky tisíc korun, nabízí se mnohem levnější řešení. Tím jsou sektorové kuchyně, které vám dopřejí během přípravy jídel srovnatelný komfort, a nebudete muset na jejich výrobu čekat několik měsíců.

Důkladná příprava je základ

Před pořízením kuchyňské linky ať už od truhláře, nebo z nábytkového studia, je nutné pečlivě změřit prostor. A to včetně zásuvek, vedení odpadu a vodovodu. Na základě prostorových dispozic se následně rozhodnete, jaký tvar a velikost linky pořídíte. Bude to kuchyň jednoduchá rovná, rohová, do písmene U, s ostrůvkem? Všechny tyto představy plně uspokojí sektorové kuchyně, jež jsou velmi variabilní a kombinovatelné.

Proč sektorová kuchyně?

Protože je tvořena z jednotlivých kusů kuchyňského nábytku v jednotném stylu, a tudíž si z ní snadno sestavíte kuchyňskou linku na míru. Pomocí spodních, zásuvkových a horních skříněk, poliček a kuchyňské desky získáte ideální kuchyň, v níž bude radost vařit i stolovat. Volit můžete z několika barev korpusů a dvířek, nakombinovat lze i různá jejich provedení.

Pro pohodlí během přípravy jídel

Aby vám šla příprava pokrmů pěkně od ruky, je třeba popřemýšlet nad funkčním řešením kuchyně. V prvé řadě je to šikovné uspořádání jednotlivých zón, jimiž jsou varná, mycí a skladovací. Tyto zóny je dobré mít vedle sebe, proložené zónami pracovními pro přípravu a krájení potravin. Díky tomu budete pracovat plynule a nebudete muset přecházet sem a tam. Tomu odpovídá i volba systému otevírání skříněk. Dle prostorových možností a vašich potřeb vybírejte otevírání buď pomocí pantových závěsných dvířek, nebo pístových vyklápěcích. U spodních skříněk jsou velmi praktické zásuvky a výsuvné systémy, neboť vám usnadní přístup k uloženému nádobí a potravinám.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..