Pomoc při nachlazení nalezena v přírodě

Přestože je zima v našich podmínkách každoročním jevem, ne zrovna každý rok je taková tmavá a sychravá jako ta letošní. Jsou dny, kdy by člověk ani psa nevyhnal, ale on sám musí ráno vstát a jít do práce. Jak se obléci, abychom nenastydly, řešíme snad každý den. Pokud si dáme teplý svetr, pak vejdeme do vytopené místnosti a zpotíme se, hrozí nám nachlazení. Pokud si ho ale nedáme, bude nám zima a prochladneme také. Vypadá to tak, že se nachlazení prostě nevyhneme. Pokud však máme po ruce osvědčený lék na nachlazení, bát se rozhodně nemusíme. Sáhneme po něm a je po problému.

 


Nemocemi z nachlazení nejčastěji trpíme v zimních měsících. Mnozí z nás je velmi dobře znají. Začne to bolestí hlavy, pak přijde zimnice a kašel. Často i horečka. Někteří ihned sahají po chemii z lékárny, jiní hledají pomoc v přírodě. A právě přírodní lék na nachlazení, bez nežádoucích účinků, který znali už naši prarodiče, je sirup z mladých výhonků borovice.

Jehličí a bylinky z Černého lesa

Pokud byste však dnes chtěli nasbírat mladé výhonky borovice, pořádně byste se zapotili. Vždyť jen najít vhodný strom a vylézt na něj je námaha. A co ještě otrhat výhonky a uvařit z nich sirup, o tom ani nemluvím. Mnohem jednodušší je koupit si takový lék na nachlazení již hotový. Co říkáte? A navíc, bylinné tonikum, o kterém mluvím, neobsahuje jen samotné výhonky z borovice. Jeho výborné účinky při nachlazení podporují i výtažky z bylin. Najdete v něm třeba šalvěj, tymián, jitrocel či prvosenku. A korunu celému přípravku dodává slaďoučký med.

Klouby v chladném počasí

artgelmar V zimních měsících však netrpí jen průdušky. Chlad a vlhko nedělá dobře ani našim kloubům. A nemusí to být jen opotřebení ve starším věku, které se projevuje bolestí a zhoršenou pohyblivostí. Tuto bolest znají i mladší ročníky. Zejména však sportovci. Způsobuje ji zejména nedostatek kolagenu v kloubech. Pokud si však k vyvážené stravě přidáme ještě kolagen na klouby ve formě kvalitního doplňku výživy, na bolesti kloubů po čase zapomeneme. Aby však byl kolagen na klouby opravdu účinný, vybírejme si ten z přírodních zdrojů. Nejlépe hydrolyzovaný a původem z moře. Nejen, že se v těle dokonale vstřebává, ale vyživuje kromě kloubů i chrupavky, šlachy a svaly. Navíc obsahuje vápník, hořčík a vitamin C. Všechny tyto složky jsou nápomocné při obnově tkání.

Bylinný aperitiv bez alkoholu

Možná se to nezdá, ale i dobré trávení a účinná detoxikace pomáhají v zvládání nástrah nevlídného počasí. Proto může být sklenka dobrého aperitivu před jídlem spojením příjemného s užitečným. No jasně! Už vás slyším. A co mají dělat ti, kteří si nemohou pití alkoholu dovolit? Řešení je jednoduché. Vyberte si Silphion bylinný aperitiv. Tento nealkoholický bylinný preparát kromě zlepšení trávení posílí imunitu. Když si k tomu připočte ještě skvělou chuť černého rybízu, nic příjemnější než skleničku takového životabudiče si ani představit neumím.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..