Permanentka nebo vlastní vířivka?

Nedávno jsme byli na návštěvě u staršího manželského páru. A jak už to tak bývá, přišla řeč i na choroby těl a jak na ně. Začíná podzim, ochlazuje se a tělo o sobě dává znát o něco více, než tomu bylo v létě, kdy bylo pěkně prohřáté od sluníčka.

No a známá přišla s tím, že na nedalekém koupališti rekonstruovali nejen bazény, ale i hlavní budovu a zařídili v ní něco jako lázně. Různé druhy sauny, masáže, vířivky, zkrátka tomu říkají wellness. Nikdo neví, co to slovo přesně znamená, ale každý ho užívá jako zaklínadlo nebo všelék. A zřejmě to na lidi funguje, protože se jim zvýšila návštěvnost.

Známá vyzkoušela kromě jiného i bublinkovou koupel a moc jí prý pomáhá na její bolavé rameno. Jednotlivý vstup ale stojí do wellness asi 450 korun, ale permanentka na celý rok jen 5 tisíc korun a je v tom 50 vstupů. Jestli prý si ji nekoupíme taky a můžeme jezdit jedním autem spolu. Ušetříme, odpočineme si a ještě se spolu zabavíme.

Nehledě na to, že my doma vodu moc nemusíme (tím nechci říct, že se nemyjeme, jen bazény ani přírodní koupaliště nás nelákají), tak voda, teplá či studená, naším bolestem neprospívá, to spíš pohyb, procházky nebo jízda na kole je pro nás to pravé. Máme to už vyzkoušené. A že by se mi chtělo jezdit autem 15 km do wellness a pak zpět každý týden, to taky nemohu tvrdit.

„A už jste viděla vířivky do domu?“ ptám se paní. Mají totiž docela velký dům, děti už mají své rodiny, jezdí už jen na návštěvy. Co tak předělat dolní koupelnu, pro dávají se pro ně celkem zajímavé vířivé vany a pak nikdo nemusí nikam jezdit, ztrácet čas v autě a bát se, že mu část permanentky do wellness propadne anebo litovat, že ji nevyužil a vše proto vyšlo dráž.

S výrobky firmy Spa Studio máte své vlastní wellness doma a k dispozici kdykoliv a i komukoliv. Může přijít kamarádka na návštěvu a všichni ještě i ušetříte.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..