Kokosový olej pro zdraví a krásu

Snad každá příručka pro zdravé stravování doporučuje snížit spotřebu tuků. A kdyby jen to. Je potřeba prý zapomenout na smažení, fritování či dokonce i na jednoduché opékání. No ale jakou chuť pak bude mít vaše jídlo? Vždyť každý kuchař vám dosvědčí, že chuť dobrého jídla dělá zejména tuk. Tak jak to tedy skloubit? Jaký tuk požít? Je koksový olej řešením?

Přestože přípravu jídla na velkém množství tuku odsuzuje téměř každý lékař či výživový poradce, pokud se podíváte do jídelních lístků restaurací, zjistíte zajímavou skutečnost. Hranolky, smažený sýr či klasický řízek v trojobalu jsou nejoblíbenějšími jídly. Co na tom, že jsou často připraveny na propálení oleji plném škodlivých látek, které nám vůbec neprospívají. Jednoduše chuť a vůně je tak lákavá, že málokdo odolá.

No pokud se chcete řídit doporučeními odborníků, neznamená to ještě, že se musíte vzdát svých oblíbených jídel. Hlavně ve vaší domácí kuchyni. Pokud na jejich přípravu použijete přírodní kokosový olej, smažené jídla si můžete dopřát bez jakýchkoliv výčitek svědomí.

Kokosový olej je totiž takový malý zázrak. Přesto, že se může používat všude tam, kde klasický jedlý olej, nepodléhá chemickým změnám ani při vyšší teplotě. Jelikož neobsahuje škodlivé trans-mastné kyseliny mastné kyseliny typické pro běžně používané oleje, nejen, že našemu tělu neškodí, právě naopak. Kokosový olej na nás působí pozitivně. A to zvenku i zevnitř.

A nemusíte mít strach kokosový olej použít na smažení i vícekrát. Stačí jej přefiltrovat a funguje dál. Bát se už nemusíte ani vysokého cholesterolu. Kokosový olej vám sníží hladinu špatného a zároveň zvýší hladinu dobrého cholesterolu. A to je na olej úctyhodné. Že? A ještě k tomu kokosový olej zabraňuje předčasnému stárnutí. Tak tato zpráva určitě potěší každého.

Kokosový olej nemusíte používat jen na smažení či pečení. Můžete si ho jen jednoduše natřít na chleba místo másla. A pokud se vám zalíbí, nic vám nebrání v tom, použít jej jako skvělý prostředek pro zkrášlení pleti nebo vlasů. Kokosový olej je tuk podobný tuku v lidské pokožce, proto se velmi dobře vstřebává a působí blahodárně i v hlubších vrstvách pokožky.

Díky kokosovému oleji můžeme být nejen krásné, ale i zdravé.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..