Jak léčit vysoký krevní tlak

Vysoký krevní tlak je v mnoha ohledech vážným zdravotním problémem, který vás může dokonce ohrozit na životě. Léčbu krevního tlaku proto není možné podceňovat. V tomto článku se dozvíte, jak se vysoký krevní tlak pozná, jaké jsou jeho příčiny a nejvíce se zaměříme na jeho léčbu. Pomoci si totiž můžete hned několika způsoby.
 

Jak vysoký krevní tlak poznat?

Naštěstí pro každého z nás je možné vysoký krevní tlak rozpoznat. Má totiž hned několik typických příznaků, které pozná i laik. Mezi hlavní příznaky vysokého krevního tlaku patří rychlé bušení srdce. Dále je to také pocení, třes rukou a celková malátnost. Mezi časté příznaky patří i bolení hlavy, v případě velmi vysokého tlaku se může objevit i zvracení či silné křeče. Typické je pro vysoký krevní tlak i zhoršené vidění, nevolnost. Dostavuje se také únava a často i celková podrážděnost. Pokud tedy takové projevy pozorujete, je na čase navštívit lékaře.

tlakomer

Hlavní příčiny vzniku

Vysoký krevní tlak může mít mnoho různých příčin, někdy se dokonce stane, že příčina nemusí být odhalena. Mezi časté spouštěče patří obezita a celkový nezdravý životní styl, dále je to také stres, roli mohou sehrát i genetické předpoklady a samozřejmě i jiné nemoci – nejčastěji jsou to hormonální poruchy. Různí se i krevní tlak podle věku – starší osoby mívají vyšší tlak, než mladí lidé.

Jak se vysoký krevní tlak léčí?

Vysoký krevní tlak je možné léčit několika způsoby, vždy se ale jedná o dlouhodobý proces. Ke snížení tlaku lékaři předepisují užívání léků. Je ale možné si pomoci i přírodní cestou. Je velmi důležité, aby byl odstraněn stres a jiné příčiny jako je obezita aj. Ke snížení tlaku pomáhá pravidelný pohyb a je dobré změnit jídelníček. Důležité je omezit hlavně sůl. Je třeba se také pravidelně kontrolovat, lepší je, když si domů pořídíte digitální tlakoměr a budete se pravidelně tlak měřit.

 

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..