Pomůcky do kuchyně Tescoma

Hospodyňky tráví v kuchyni poměrně dost času. Věřím, že některé, a možná většinu z nich, to i baví. Aby jim však nadšení vydrželo co nejdéle, občas potřebují nějakou, byť jen malou změnu. Některé uprosil manžela na výměnu celé kuchyňské linky, jiné se spokojí s novým spotřebičem. A tím méně náročným někdy postačí i drobnost, která jim práci v kuchyni usnadní či trochu ozvláštní.

Držet krok s módou neznamená jen sledovat nejnovější trendy v oblékání, ale také trendy ve vybavení domácnosti. U nás doma také občas přibude jakási vychytávka. Možná ani ne tak módní jako praktická. Nejčastěji vybírám v e-shopu Tescoma. Tato česká značka vyrábí a prodává tolik zajímavých a praktických pomůcek, že mnohdy musím zvážit, co si koupím teď a co později.

pánev keramická Od té doby, co jsme se přestěhovali a mám svou vlastní kuchyni, uběhlo už pár let. Většinu původního vybavení jsem už dávno přestala používat. Původní smaltované hrnce jsem nahradila nerezovými a staré pánve nejdříve nepřilnavými teflonovými a později začaly přibývat pánve keramické. Zásadní změnou prošla i sestava kuchyňských nožů. Některé nože se zlámali, jiné zatupili. A postupně jak jsme začali dělat více salátů a jídla z čerstvé sezónní zeleniny bylo nezbytné doplnit sestavu o keramické nože. Při použití keramického nože na krájení ovoce nebo zeleniny se nemusíte bát, že ji nějak poškodíte. Právě naopak. Keramický nůž tím, že je úžasně ostrý, nejen že se s ním dobře a rychle krájí, ale nepoškodí v surovině vlákna ani vitamíny. Výhodou jsou různé délky čepele, takže malý můžete využít pro snadné čištění od vrchní slupky a delší zase na samotné krájení.

keramický nůž A pokud se zdá, že už ztrácíte přehled, ve které zásuvce máte jakou pomůcku, není nic jednoduššího. Závěsný systém vám usnadní orientaci i dostupnost, ať už naběraček, obraceček nebo vykrajovaček. A co s noži? Postavte je do pozoru pomocí bloku z kvalitního dřeva. Tam budou v bezpečí i nože i vaše ruce. Na rozdíl od nožů v šuplíku nehrozí nebezpečí úrazu, budete je mít vždy po ruce a zároveň budou chráněny před otupělostí či korozí.

Kromě kvalitních nožů občas neuškodí udělat si vaření zajímavější nějakou šikovnou drobností. Mně se osvědčily barevné silikonové špachtle. Mám jich hned několik. Jelikož postupně převezmou „vůni“ restované cibule či česneku, mám je rozdělené podle barev. Zelená a červená na slané a silně aromatické, no a bílá na sladké, bez výrazného aroma. Můžu si tak být jistá, že vanilkový krém nebude s vůní cibule a cibule nebude s vůní vanilky.

Pokud nemáte peněz nazbyt, přesto byste chtěli udělat radost sobě či kamarádce, zkuste si vyhledat e-shop Tescoma. Když se trochu na něm porozhlédnete, určitě najdete celou řadu všelijakých drobných pomocníků a kuchyňské potřeby, se kterými vás vaření bude bavit a vše vám půjde jako po másle.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..