Když se rozbije chladnička

tak je to na paniku. A když to zjistíte před svítáním, krátce předtím, než máte na celý den odcestovat, tak je to hotová hrůza. Přesně tuto situaci jsme zažili před pár dny. Máslo i sýr v lednici měkké, po snídani jsme narychlo problém zmírnili přesunutím namražených vložek do kempinkových ledniček z mrazáku, který fungoval, do chladničky.

Nad ránem se toho řešit moc nedá, všichni ještě spí. Dopoledne jsem „zaúkoloval“ přítele na telefonu, a po hodině jsem měl v SMS kontakt na opraváře ledniček u nás doma. Okamžitě jsem ho kontaktoval. Dozvěděl jsem se dvě věci. Že ten den nemá možnost se u nás zastavit (ani odpoledne, když se my vrátíme) a na náš typ chladničky se už dávno díly nedodávají. To je „trest“ za koupi kvalitních výrobků, které vydrží opravdu dlouho 😉

Naštěstí teploty v únoru byly podobné těm, které mají být v chladničce, takže všechny naše potraviny skončili v plastových boxech na balkoně. A druhý den se u nás zastavil opravář, o kterém jsme ze záručního listu zjistili, že je to člověk, v jehož prodejně byla chladnička koupena před osmnácti lety. Otevřel přístroj a po chvíli odhalil příčinu problému – nefungující termostat.

Ne úplně stejný, ale docela podobný měl v servisním kufříku v autě. Po půl hodině byla vadná součástka vyměněna a chladnička opět chladila. Skončili nám horké chvíle uprostřed února.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..