A už jsem i já „zmodernizována“

Ano, i navzdory mé úporné snaze vyhýbat se výdobytkem moderní doby všemi způsoby, nepodařilo se mi to. Už i já jsem majitelkou věci zvané tablet. Ale pokud se mám přiznat, jsem více než spokojená.

Důvodem pro koupi tabletu se pro mě nestala touha po další „vychytávce“ bez níž bych si neuměla představit život. Vždyť přece stále existují i lidé, kteří nemají ani jen notebook, či mobil a žijí poklidným životem. Proč bych tedy já potřebovala tablet? Nuže, neboť. Neboť šetrnost k životnímu prostředí a zejména k vlastní peněžence se v mém případě přihlásily o slovo.
 


Jsem studentkou vysoké školy, a tedy náplní mé práce je zejména studování knih a dokumentů, na základě kterých se mám vzdělávat, a následně si vytvářet vlastní názory. Tyto dokumenty jsou však často v elektronické podobě a pokud jsem se jim chtěla naplno věnovat, musela jsem si je vytisknout, proběhnout text zvýrazňovačkami a samozřejmě je stále nosit s sebou. Ale tisknout každý měsíc dokumenty za několik stovek korun? Ne, děkuji. Jak se říká, bankéřova syna za frajera zatím nemám.

Začala jsem tedy uvažovat, jakým způsobem bych mohla zatočit se systémem. Nosit všude notebook není praktické, stejně tak jako se v něm nedají dokumenty upravovat podle mé chuti a potřeby. A tak jsem tedy udělala závažné rozhodnutí – koupila jsem si tablet.
Pokud i vy máte podobné problémy jako já a uvažujete nad podobnou koupí, neorientujte se pouze podle ceny. Ano, ekonomická stránka je určitě důležitá, ale koupí tabletu za patnáct stovek, který má nízké rozlišení, malou obrazovku a malý disk, si přivodíte jedině tak špatný zrak a vysoký tlak při nervech ze čtení.

ASUSMemoPad10

Já jsem se rozhodovala zejména podle obrazovky. Jelikož tablet využívám převážně na práci s dokumenty, vybrala jsem si 10 palcový tablet, na kterém mohu dokumenty číst v perfektním rozlišení a zároveň je mohu upravovat jakoby jsem měla text vytištěn a držela ho fyzicky v rukách. Jak? Jednoduše. V tabletu Asus Memo Pad 10 je totiž program, ve kterém dokumenty můžete nejen číst, ale můžete si je i upravovat způsobem jako fyzické dokumenty – zvýrazňovačka do ruky a jde se! Nabízejí se zde dokonce 3 možnosti tloušťky pera a nádherných 5 barev zvýraznění. Pro kreativní duši jakou jsem já – nebe na zemi.

Dalšími důležitými faktory při výběru tabletu je zohlednění Vašich potřeb. Wifi je samozřejmostí, ale například Bluetooth nemá každý. Můj Memo ano. A věci jako USB konektor také k tabletu od „jablíčka“ nedostanete, přičemž Asus to považuje za samozřejmost. Paměťovou kartu si každý koupí podle vlastní potřeby, ať už chcete pouze prohlížet dokumenty nebo používat tablet ke shlédnutí filmů při cestování.

Tak či onak, přestože je tablet záležitostí, bez které asi každý z nás může spokojeně spát, jsem ráda, že ho mám. Protože jsem se sice zařadila do skupiny lidí, kteří mají nejen mobil a notebook, ale už i tablet, ale usnadnění práce, co mi tablet poskytuje je v tomto případě k nezaplacení.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..