Loni nebylo co sušit

Sušené ovoce máme velmi rádi a sami si ho doma připravujeme z vlastní úrody. Už dlouho vlastníme elektrickou sušičku ovoce a loni jsem dokonce postavil velkou solární sušičku, abychom za výrobu této domácí pochoutky nemuseli zbytečně platit. No minulý rok jsme ani jednu nepoužili. Prostě jsme neměli co do nich dát. Tuto zimu si musíme vystačit s loňskými zásobami.

Největší strom v zahradě, statná jabloň, letos nezarodila. Těch pár jablek opadalo ještě dříve, než byly zralé. Oproti loňské haldě jablek úplná katastrofa. Ale podobně na tom byli i sousedovy jabloně o něco výše. Asi to zamrzlo v květu.

Jablíčka z nízkokmenné jablonky jsme pojedli čerstvé, stejně jako i nashi-hrušky. A stromky, které jsme sázeli jako mladé sazenice, ještě nevyrostly do velikosti, aby přinášely úrodu. A i ovoce z keřů jsme zvládali jíst tak, jak postupně zrálo.

V konečném důsledku jsme neměli co sušit. Sušičky zůstaly letos v hanbě a když budeme chtít v zimě doma trochu si zamlsat, sáhneme po loňských zásobách. A budeme doufat, že další rok zarodí i stará jabloň a také nové stromky již povyrostou a dají více úrody.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..