Přenosný skleník z PET láhve

PET láhev

Nevíte se dočkat první jarní zeleniny z vlastní zahrady? Pokud máte i jen malý skleník nebo fóliovník, začátkem března už můžete začít vysévat. Hlávkový salát či červená ředkvička hodně toho nepotřebují. Dokonce jim nevadí ani to, že se ve skleníku netopí. Teplé sluneční paprsky půdu dostatečně vyhřejí. Co však dělat v případě, když se v noci ochladí nebo snad hrozí přízemní mráz? Dají se mladé sazeničky nějak ochránit?

V neděli v receptáři na Prime přišli se zajímavým nápadem. Na ochranu rostlin použili jakési čtyřhranné klobouky z plastu. Nebyly zcela průhledné, ale na povrchu měli jakýsi maskáčový vzor a úplně na vrchu malý otvor. Údajně ochrání rostlinu nejen pro mrazem, ale i před spálením silným sluncem. A otvor nahoře slouží jako větrání.

mladé rostlinky Mně však napadlo jednodušší řešení. Stačí použít obyčejnou PET láhev. Odříznete dno, odšroubujete uzávěr, nasunete na rostlinku a přenosný skleník je hotov. Tento způsob mám osobně vyzkoušený. V tomto malém „skleničky“ se mi podařilo vypěstovat nové růže z malých řízků.

Pokud jste nevydrželi a právě vyseli nějaké semínka přímo na záhon, i zde je možnost ochránit je před mrazem. Je jí bílá netkaná textilie. Můžete ji rozprostřít po celém záhoně a nemusíte mít žádné obavy. Její jemná struktura rostlinkám nijak neublíží. Naopak. Zajistí jim dostatek světla i tepla. A jelikož dokonale propouští vodu, sazenice mohou využít i případný jarní deštík.

růže pod PET lahví

Ochrana rostlin před mrazem tedy nemusí být nijak finančně náročná. Stačí se porozhlédnout kolem sebe a využít pár věcí, které byste jinak možná už vyhodili.

2 komentáře “Přenosný skleník z PET láhve

    1. Firefox 42.0 Firefox 42.0 Windows XP Windows XP
      Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:42.0) Gecko/20100101 Firefox/42.0

      Když ne, tak by se hodilo dopsat také, proč ne a co REÁLNĚ hrozí 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..