Zhubnout stehna

Současný životní styl zanechává stopy na tělech mnoha lidí. Nepravidelné jedení, konzumace velkého množství škrobových jídel a pití slazených nápojů. To jsou zřejmě nejhlavnější příčiny přibírání na váze. A když je už toho příliš, když už se nevejdeme do věcí, přichází radikální rozhodnutí: „Musím zhubnout!“ A často je to ještě přesnější: „Zhubnout stehna!“ Můžeme se pak divit, že takto postavený cíl není splněn, ba že ho ani nelze splnit?

Kdo kdy neplánovaně přibral, a je jedno jestli proto, že byl nemocný, že se přestal hýbat, že mu začalo chutnat více jíst nebo prostě proto, že jedl nesmysly, tak ví, že přibírání bylo rovnoměrné. Že tělo začne přibírat na více místech současně. Není to tak, že bychom přibírali jen do hýždí a stehen a prsa, břicho či ruce i obličej zůstávají nezměněny. Tuk si nevybírá. Není to tak, že z jedné potraviny ztloustneme do rukou, z druhé do břicha a ze třetí do nohou. Možná se neukládají stejně silné vrstvy tuku a máme pocit, že některé partie hrubnou rychleji, ale přibíráme všude.

A když se rozhodneme zhubnout, nemůžeme si říct, že zhubneme jen někde, protože jinde se nám tukové polštářky líbí. Zbytečně budeme pátrat po tom, jaké potraviny přestat jíst a jaké začít, abychom zhubli na stehnech a na prsou ne. Tak to nefunguje.

Obezita souvisí s potravinami

Když máte pocit, že byste chtěli pevnější ruky a méně objemná stehna, existuje jen jediná cesta. Změnit stravu (a začít hubnout) a začít posilovat partie, kde bychom chtěli nabrat svalovou hmotu. Cvičení hubnutí napomáhá spalováním přebytku energie, kterou přijímáme v potravě, ale jen změna skladby jídelníčku nám skutečně umožní hubnout. Takové ošoupané klišé, že „změnit tuk na svaly“ nefunguje. Tuk musí zmizet a svaly se musí vytvořit. Bez ohledu na magazíny a televizní show.

Když se rozhodnete hubnout změnou stravy, na tomto webu najdete dost článků, co je potřeba ve vaší lednici a kuchyni změnit. I pod tímto článkem vidíte jejich seznam. S jejich pomocí a s pomocí své vůle pak zhubnete nejen stehna.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..