Kvásková mapa jako bludiště

kvásek

Chtěli byste si upéct svůj vlastní kváskový chléb, ale příprava kvásku se vám zdá příliš složitá? Pokud by vám však kdosi hotový kvásek třeba daroval, bylo by to mnohem jednodušší, že? A víte, že je to možné? Že existuje takzvaná kvásková mapa, na které můžete najít lidi i z vašeho blízkého okolí, kteří mají již hotový kvásek a jsou ochotni se s vámi o něj podělit? Ještě před pár měsíci jste na této mapě našli „zapíchnutý špendlík“ s přesnou adresou a kontaktem na konkrétního dárce. Ale i místo setkání s případným zájemcem. Dnes už to neplatí. Někdo šikovný stránku upravil. A tak se z kváskové mapy stalo jedno velké bludiště.


Myšlenka vytvořit jakousi kváskovou mapu, kde se může zaregistrovat každý, kdo má svůj vlastní kvásek a je ochoten ho darovat, nenapadla přímo mně. Když jsem se však o ní dozvěděla, byla jsem jí nadšená a hned jsem se zaregistrovala. Bylo to začátkem roku 2013.
Popravdě, čekala jsem velký zájem. No mýlila jsem se. Ještě ze začátku se mnozí alespoň ptali, ale postupem času nastalo absolutní ticho.

Kde to vlastně bydlíte ?

kváskový chléb
kváskový chléb
Po pořádně dlouhé době jsem před pár dny dostala znovu mail. Ozvala se mi jedna paní. Má prý zájem o kvásek, jen by chtěla vědět, kde bydlíme. Divné, pomyslela jsem si. Asi se dotyčná špatně podívala na kváskovou mapu, vždyť tam přece všechno důležité je. Co to ​​nevidí? Ve vší slušnosti jsem jí doporučila, aby si mapu lépe prohlédla.

Na druhý den jsem dostala znovu mail. Od téže paní. Prý neumí najít, kde bydlíme. Tak to už mi začalo být podezřelé a hned v ten večer jsem si kváskovou mapu otevřela i já. A nestačila jsem se divit. Špendlíčky jsem na mapě sice našla, ale po přesných adresách ani vidu ani slechu. Dokonce ten můj špendlík ukazoval na místo vzdálené cca 20 kilometrů od mého bydliště. A to už je co říct, protože bydlím v sice malém, ale okresním městě. Nemluvě o tom, že po kliknutí na špendlíček se objevila jen bublina s mailovou adresou a základním popisem kvásku. Přitom v době, kdy jsem se na mapu přihlašovala, vše fungovalo a potřebné údaje se zobrazovaly. Co se tedy stalo? A kdy?

Ztraceni na kváskové mapě

Kdy se to stalo přesně, netuším. Snad před půl rokem. Možná dříve. Někdo šikovný však udělal na stránce „malou“, ale zásadní změnu. Po této změně již na celé mapě nenajdete žádnou adresu. Ani místo doručení. Pokud tedy máte zájem o kvásek, nezbývá vám nic jiného, jen si dárce kvásku vybrat tak říkajíc „od oka“. Pak ho kontaktovat mailem a doufat, že za ním nebudete muset cestovat desítky kilometrů.
Tak nám zase někdo pomohl, že? A to jsem si myslela, že cílem založení kváskové mapy bylo zjednodušit lidem přístup k hotovému kvásku a tím i k pečení si vlastního chleba. Možná kdysi. Dnes to však vypadá, že na tom už nikomu nezáleží.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..