web analytics
Dub 232021
 

I do oblasti zahradního nábytku se prodírají minimalismus a nadčasovost. Často se kombinují dřevěné a kovové prvky, na oblíbenosti však neztrácí ani ratanový nábytek, který se svým moderním provedením dokonale zapadá na terasu, zimní zahradu i balkon. Pokud vám plastový nábytek nevyhovuje po estetické, ba dokonce ani praktické stránce, je na čase poohlédnout se po nějaké stylové alternativě.

V první řadě se zahradní nábytek rozděluje podle způsobu využití na relaxační a jídelní. Ujasněte si nejprve své priority. Preferujete společné stolování pod širým nebem, nebo prahnete spíše po pohodlném venkovním obýváku s prostornou ratanovou sedačkou, křesly, taburetem a stolkem?

Umělý ratan má ojedinělé kouzlo

Současnému trhu se zahradním nábytkem jednoznačně vévodí umělý ratan, který se vyznačuje dlouhou životností, odolností vůči UV záření a nepřízni počasí, ale i stálobarevností a pevností. Působivé jsou zahradní sedací soupravy, které promění terasu na venkovní relaxační prostor, kde budete trávit spoustu času především během letního období. Zahradní nábytek z umělého ratanu je takřka bezúdržbový, stačí ho jen sem tam přetřít navlhčeným hadříkem.

Nenahraditelnými součástmi ratanového nábytku jsou polstry, u nichž si také výrobci nechali záležet na vzhledu. Důležité tedy je, aby polstry po designové stránce ladily s nábytkem jako takovým, a tím bude zahradní nábytek působit uceleně. Konstrukce nábytku bývá z hliníku a stoly z umělého ratanu disponují ještě skleněnou deskou.

I kovový či dřevěný nábytek je v kurzu

Pokud si myslíte, že kovový nábytek je příliš těžký, potom jste na omylu. Vyrábí se totiž z odlehčených materiálů, nábytek bývá stohovatelný, což usnadňuje jeho uskladnění, v neposlední řadě je i velice odolný a bezúdržbový.

Nestárnoucí klasikou je dřevěný zahradní nábytek, jenž dokonale zapadne na terasy a zahrady v klasickém designu. Sahají po něm zejména konzervativní lidé, kteří se nechtějí pouštět do výrazných změn. Dřevo však vyžaduje náležitou péči, tedy například natírání olejem a podobně.

Ke všemu nábytku se dají dokoupit i zahradní lehátka, která oceníte při opalování. Perfektně se hodí třeba i k bazénům. Zapomenout nesmíme ani na zahradní houpačky, slunečníky a další exteriérové dekorace. Širokou nabídku najdete na srovnávači inHaus.cz, kde najdete nabídku z mnoha e-shopů.

 Zanechat komentář

Můžete používat tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(vyžadované)

(vyžadovaný)

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..