Kam pro čerstvou zeleninu

Jídlo uvařené z čerstvých surovin chutná jinak. Chutná dobře. I když metody konzervace dokáží uchovat potraviny déle, na chuti je poznat, zda je jídlo uvařené z mražených surovin anebo z čerstvých. A je jedno, jestli se bavíme o mase nebo zelenině. Dobrá hospodyně to pozná. A když vaříme pro svou rodinu doma z kvalitních surovin, tak to samé vyžadujeme i od restaurací, kam chodíme nejen na každodenní obědy v práci, ale i na setkání s přáteli večer.

Pokud doma nám stačí pro čerstvou zeleninu vyběhnout na svou zahrádku a utrhnout si mrkev nebo papriku do salátu, tak v případě restaurace to tak jednoduché není. Jednak „zahrádka“ v restauraci slouží pro příjemné posezení hostů, jednak tam pracovníci nemají čas pěstovat si svou zeleninu. Nezbývá než všechny potřebné suroviny nakupovat.

Nemáte-li štěstí na příbuzné nebo dobrého kamaráda-pěstitele nedaleko od vašeho podniku, a chcete se vyhnout nákupu pochybné kvality v supermarketech, zůstává jen velkoobchod, který pro vás zajistí nejen ovoce a zeleninu, ale taky dovoz objednaného zboží.

Kvalita a čerstvost

To jsou dva nejdůležitější parametry surovin pro přípravu jídel, která jdou ruka v ruce. Čerstvé ovoce a zelenina vyžaduje svou péči od sběru, uskladnění až po dopravu ke dveřím kuchyně restaurace. A nejlépe na tom je ta zelenina či ovoce, které se sklízelo nedaleko od vás, kde je celý řetězec od produkce, sběru, uskladnění a dopravy co nejkratší. U takových produktů není třeba žádných konzervantů nebo dokonce sběr nezralých plodů, aby vydrželi dlouho cestu a vypadali čerstvě, i když třeba nejsou. Regionální potraviny jsou zkrátka výhodné jak pro producenty, tak pro velkoobchod i spotřebitele.

cerstve ovoce

Rozhodujete-li o nákupu surovin pro gastronomické zařízení, vyberte si partnera se zárukou. Dobrý velkoobchod ovoce a zelenina zajišťuje nejen prvotřídní péči o skladované produkty, ale i každodenní dovoz čerstvého ovoce a zeleniny na vaši provozovnu a příjem objednávek po celý den. Dobrý velkoobchod doručí objednávku i k vám domů, třeba pro chystanou oslavu narozenin nebo setkání přátel.

Vaši hosté se k vám budou rádi vracet, protože jim vaše jídlo připravené z čerstvých surovin bude chutnat jinak. Bude chutnat dobře.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..