Další blaf na lidi

A věřte nebo ne, ale já jsem normálně musela podívat do slovníku synonym, abych našla slovo „blaf“, protože mi na mysl přicházely jen samá neslušné slova. Ano, přiznávám – jsem vytočená jak dávno ne! A možná to je jen maličkost, ale už mám plné zuby toho jaké nechutnosti se lidem prodávají a s jakými dokonalými fešákovskými nálepkami. Moje dnešní zkušenost mluví za vše.
 

 

Jasně, v této chvíli si bouchám hlavou o zeď a naštvaná jsem především na sebe. Jak je možné, že jsem si koupila něco tak nechutně odporné a chemické? Jak to, že v obchodě vždy strávím půl hodinu, protože čtu všechny etikety, abych si nekoupila „jakožepotravinu“, ale dnes jsem udělala osudovou chybu? Ano, můžu si za to sama. Ale i tak. Jak se někdo vůbec opovažuje tohle prodávat?

Mým původním záměrem totiž bylo koupit si jeden obyčejný bílý jogurt. Nevím, jestli čtete etikety i vy, ale ono to není jen tak jednoduchá úloha. Buď si mohu koupit „jakožejogurt“, který je jen čistá voda s nějakou přísadou a prodává se s oooooobrovskou nulou a značkou procenta, protože je to mega super magnitudiálně úžasně zdravý jogurt, protože má nula procent tuku. Ha-ha. Dovolte mi zasmát se. Druhá možnost se mi nabízí koupit „jakožejogurt“, který je už vlastně smetana sama o sobě, protože má přibližně 10% tuku. A o množství cukru, který je v něm přisypaný ani nemluvím.

Jednoduše koupit si bílý jogurt, který je skutečným jogurtem je fyzicky a psychicky náročné. Skutečný jogurt by měl totiž mít od 2 do 3% tuku a když do něj píchnete lžičku, bude stát jako vojáčisko. Ale ukažte mi, kde se takové jogurty prodávají! Fajn, mám svou osvědčenou klasiku a kupuji si jogurt v 98% času buď od značky Pilos nebo Hollandia, takže nebudu říkat, že tato úloha koupě opravdového jogurtu je nesplnitelná. Uznat však třeba, že je přinejmenším náročná.

Humus

A tedy k dnešku a tomu (odpusťte výraz ale) humusu, který jsem si dnes koupila. Nebudu dělat špatnou reklamu konkrétnímu jménu, stačí se totiž podívat na obal a v potravinách tuto „delikatesu“ snadno najdete. Má totiž neskutečně úžasný a poutavý obal, zejména pro jemnější pohlaví. Celý obal je totiž laděn do růžové barvy a jsou na něm dokonce DVĚ ooooobrovské nuly. No ty nuly bych ale dala spíš jako hodnocení produktu. Opět si bouchnu hlavu o stěnu a přiznám se k selhání ve výběru „jakožejogurtu“.

Zde je tedy složení: odtučněné mléko, sušené mléko, modifikovaný škrob kukuřičný, želatina, sladidla: acesulfam K, sukralóza, jogurtová kultura.

A moje zhodnocení celé situace: horší vyhozené peníze jsem snad v životě nezažila. Odjedla jsem třetinu „jogurtu“ a zbytek skončil v koši, protože bych tento „jakožejogurt“ nedala sníst ani nejhoršímu nepříteli. Pokud tedy chcete žít dobře a zdravě, kupte si skutečný jogurt a ne tuto bílou vodu s nekonečným množstvím umělých sladidel a neskutečnou umělou chutí. Ble.

Jeden komentář u “Další blaf na lidi

  1. Google Chrome 38.0.2125.104 Google Chrome 38.0.2125.104 Windows 8 x64 Edition Windows 8 x64 Edition
    Mozilla/5.0 (Windows NT 6.2; WOW64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/38.0.2125.104 Safari/537.36

    My si děláme jogurty v jogurtovači a kvalitou se s těmi z obchodu nedají srovnávat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..