Proč brní ruce

Brnění rukou je poměrně nepříjemný stav, který může mít celou řadu příčin. Je důležité vědět, že příčinou brnění rukou může být banalita, ovšem i velmi vážná nemoc. Pokud vás brnění rukou trápí, určitě byste měli číst dále. V tomto článku se dozvíte, jaké příčiny mohou za brněním stát a jak poznáte, že je nutné navštívit lékaře.
 

Banální příčiny brnění rukou

Abychom vás hned na začátku nevyděsili, nejdříve se podíváme na banální příčiny brnění rukou. V první řadě to může být pouhé přeležení ruky. V tomto případě pomůže, pokud dáte ruku do polohy s prsty nahoru a brnění rychle odezní. Druhou banální příčinou je štípnutí od hmyzu nebo nadměrná námaha. Do této kategorie řadíme i brnění rukou následkem stresu. Pomůže jen to, že se uklidníte a budete se stresovým situacím vyhýbat.

Když se jedná o problém

O nebezpečné brnění rukou se jedná v případě, kdy se brnění dostavuje opakovaně, je intenzivní, nebo dlouhotrvající. V těchto případech se s největší pravděpodobností jedná o problém zdravotního rázu. Za brněním může být například vyhřezlá ploténka. V tomto případě cítíte i bolest s zádech. Často se jedná o nemoci neurologického rázu. Může to být například skřípnutý nerv či některá z neurologických chorob. Brnění v rukou je například i projevem mononukleózy. Je typické pro syndrom karpálního tunelu, kterým stále častěji trpí lidé pracující na počítači. Pozor – brnění je i příznak roztroušené sklerózy. Může za ním stát i poškození či zúžení cév.

dlane

Kdy musíte jít k lékaři?
Lékařskou pomoc vyhledejte ve chvíli, kdy je pro vás brnění obtěžující a trpíte jím delší dobu opakovaně. I zde platí, že čím dříve se vám dostane řádného lékařského vyšetření, tím dříve bude váš problém vyřešen. Zejména v případě závažnějších nemocí je čas rozhodující. Proto tento příznak nepodceňujte!

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..