Čočka nejen na talíři nebo Když chcete lépe vidět svět

Patříte i Vy mezi nás „brýlaté“? Brýle byly a jsou často vnímány jako nepraktická pomůcka pro lepší vidění, která nejen otravuje při provádění sportu, při řízení, čtení, či jiných oblíbených činnostech, ale zároveň mění celkový vnější obraz člověka. Samozřejmě, existuje široká škála nabízených brýlových obrub, které naopak fungují v pozitivním slova smyslu, například jako vhodný módní doplněk, avšak stále se najdou lidé, kteří používání brýlí raději tiše ignorovali. Pokud jste člověk naturalista, nechcete měnit svůj aktivní způsob života, nechcete měnit svůj vnější vzhled a hlavně chcete poznat své známé na ulici dříve než do nich vrazíte, kontaktní čočky jsou určeny právě pro Vás.

Sama dobře vím jaké to je, když chci jít do fitnesscentra, na plovárnu, na kolo či se jen tak v létě projít pod slunečními paprsky. Brýle jsou sice nápomocné (protože bez nich bych asi vrazila do prvního sloupu), ale jejich věčné posouvání, leštění a zbylé „servisní“ úpravy jsou otravné. A tak jsem se rozhodla pro změnu – čočka na talíři, čočky do očí!

Jak na čočky?

První věc po tom, jak se rozhodnete pro kontaktní čočky, je návštěva Vašeho oftalmologa (nebo po našem – očního lékaře). Jen on Vám dokáže změřit všechny parametry, které jsou potřebné pro výběr vhodných kontaktních čoček. Ti, kteří mají oči krásné kulaté, získají základní údaje jako jsou dioptrie, zakřivení a průměr, a ti méně šťastní (mezi které patřím i já) a mají oči nepravidelně zakřivené (tzv. astigmatismus), získají kromě těchto údajů také údaje o cylindru a ose zakřivení. Všechny tyto údaje jsou důležité, protože každé oko je jiné, ale vždy zůstává Vašim oknem do světa, a proto si zaslouží přiměřenou péči.

Pokud má Váš lékař obchodního ducha, bude se snažit nabídnout Vám koupi kontaktních čoček přímo u něj v ordinaci. Pokud to však není Váš dobrý známý, nebo příbuzný, a nemáte potřebu nechat ho „přivydělat si“, poproste ho o všechny změřené údaje o Vašich „oknech do duše“ a vyberte se k nejbližšímu počítači s připojením k internetu.

Nákup čoček přes internet

Ptáte se proč? Odpověď je jednoduchá – rychle, snadno, výhodně. Přesně tak se nakupuje výhodné balení kontaktních čoček přes internet. Stačí naťukat změřené údaje o Vašich očích, vybrat si značku, podle potřeby dobu nošení, kontaktní údaje a hotovo. Na výběr je několik značek, několik druhů čoček, čočky podle trvání nošení, podle zakřivení, podle složení, prostě vše, co Vaše oči potřebují. Samozřejmě zde najdete i příslušenství, které každodenně k používání čoček potřebujete, jako jsou roztoky, pouzdra, oční kapky, příslušenství a také vhodnou kosmetiku. Všechno pěkně na jednom místě, přehledně a rychle.

Další výhodou nákupu přes internet je možnost sbírání bonusových bodů, které můžete při dalším nákupu šikovně zužitkovat. Jednou si koupíte čočky, při dalším nákupu máte roztok zdarma. Podruhé si koupíte roztok, máte zdarma pouzdro. Jednoduše každým nákupem získáváte víc. To se vyplatí, že?

S čočkami krásná za každých podmínek

Já, jako mladá žena, která se stará o svůj vzhled a samozřejmě i zdraví, jsem se rozhodla pro kontaktní čočky nejen kvůli pohodlí svých očí, ale také kvůli vnější kráse. Konečně můžu bez problémů nosit make-up, různé oční stíny a jako největší pozitivum (hlavně v létě) považuji pohodlné nošení slunečních brýlí, které zbožňuji. Nemluvě o tom, že ve fitku mohu běhat na pásu kolik chci a nemusím se bát, že mi brýle sklouznou po nose na zem. Bezproblémovost na každém kroku.

Dekorativní kontaktní čočky

A ještě malý tip pro fajnšmekry – čočky nemusí být výlučně dioptrické. Pokud máte rádi změnu, můžete měnit Váš pohled každý den! Vždy jste chtěli mít modré oči? Mějte je! Chcete mít oči jako kočka? Mějte je! Překvapíte nejen známé, ale i neznámé. Ba dokonce můžete skloubit dioptrii a barevnost v jedněch čočkách. Tak na co ještě čekáte? 🙂 Vašečočky.cz

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..