Aleo vera – lékárnička z přírody

aloe vera

Přestože syntetických preparátů se zázračnými účinky je celé spektrum, stále více lidí hledá pomoc v přírodě. Oblíbené jsou zejména léčivé bylinky. Většina z nich má ale úzké pole působnosti. Buď působí zvenčí nebo zevnitř. Vzácnou výjimkou a malým zázrakem je Aloe vera.

Rostlinu s názvem Aloe vera najdeme v přírodě téměř na všech kontinentech. Jelikož má ráda teplo, roste hlavně v tropických a subtropických oblastech. Z dužnatých listů této sukulentní rostliny se získává vzácný Aloe vera gel. Pro jeho unikátní složení a léčivé účinky byl mimořádně oblíbený již v minulosti. Využívali ho například američtí indiáni či australští domorodci. No i v dnešní moderní době má své nezastupitelné místo. Ať už v léčbě nebo prevenci.

Co všechno Aloe vera gel obsahuje

Aloe vera gel je vzácnou směsí různých účinných látek. Tato bělavá tekutina v sobě ukrývá celé spektrum různých vitamínů. Zejména vitamín A, B1, B2, B6, C a E. Kromě toho obsahuje minerály a několik aminokyselin, ale i důležité enzymy. Díky různorodosti obsahových látek je i působení gelu z Aloe vera různorodé.

Účinky Aloe vera

Aloe vera gel patří k látkám, jejichž účinky prověřil nejen čas, ale i mnohé výzkumy. Přírodní medicína využívá hlavně jeho hojivé a regenerační účinky. A to nejen vnější, ale i vnitřní. Aloe vera gel blahodárně působí například při popáleninách, různých poraněních či bodnutí hmyzem. Pomáhá také při ekzémech a alergických reakcích. Regenerační účinky gelu z Aloe vera využívá i kosmetický průmysl. Aloe vera se přidává do krémů proti vráskám a na omlazení stárnoucí pokožky.

Aloe vera však nepůsobí jen na pokožku, ale i na vnitřní orgány. Sliznici žaludku a střev doslova pohladí. Uklidňující účinky oceníte například i při podráždění nadměrným množstvím jídla. No i případě, že to přeženete třeba s alkoholem.

Jarní období je ideální na očistu těla. I zde vám bude Aloe vera nápomocné. Jeho detoxikační vlastnosti vám přijdou vhod zejména tehdy, pokud vás trápí časté zácpy. Zlepší pohyby střev a upraví trávení. Jelikož příznivě působí na střevní mikroflóru, nepřímo se tak podílí na zlepšení imunity. A dobrá imunita je přece zárukou pevného zdraví každého z nás.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..