3 nejúčinnější látky proti vráskám

Vrásky jsou často nevítaným společníkem na obličeji každého z nás. Víte, jak k jejich vzniku vlastně dochází? Či jaké jsou účinné formy prevence vrásek? A pokud už je máme, jak se jich nejúčinněji zbavit?

Jak vrásky vznikají?

Vrásky jsou záhyby v kůži, které vznikají stahováním pokožky. Tvoří se v tzv. škáře, což je hlubší vrstva naší pleti. S přibývajícím věkem dochází k výrazným změnám ve struktuře škáry a vrásky jsou tak naší přirozenou součástí. U některých jedinců se ale objevují dřív než u jiných a na vině je především špatný životní styl či nepříznivé vlivy okolí.

Existuje způsob, jak vzniku vrásek předcházet?

Jedinou možnou prevencí je zdravý životní styl. Dost spěte, odpočívejte a pijte, buďte aktivní a jezte pestrou a vyváženou stravu. Vyvarujte se nadměrné konzumaci alkoholu a kávy, omezte kouření. Pleť se snažte nevystavovat UV paprskům, ať už na přímém slunci či v soláriích. A rozhodně ne bez důležitých ochranných krémů!

3 účinní bojovníci proti vráskám

Starejte se o pleť také zvenčí pomocí vhodných kosmetických přípravků. Ty by měly obsahovat zejména následující látky:

1) Kyselina hyaluronová

Díky kyselině hyaluronové je naše pleť dostatečně hydratovaná, snadněji regeneruje a zlepšuje se také její pružnost. Kyselina hyaluronová sérum je velmi účinný pomocník v boji se stárnutím pleti a vznikem vrásek.

2) Kolagen

Ideální ochranou naší pleti před UV zářením a dalšími nepříznivými vlivy z okolí je tekutý kolagen. Ten je zodpovědný především za napnutí naší pokožky, kterou také hydratuje a čistí a tím jí navrací mladistvý vzhled.

3) Aktivní složka z ovsa

Extrakt z ovsa vyhlazuje a vypíná pleť a tím snižuje výskyt vrásek. Spolu s dalšími aktivními rostlinnými výtažky zlepšuje celkovou texturu pleti a oddaluje proces jejího stárnutí. To vše vám zajistí hyaluronové sérum. Účinky jeho užívání jsou téměř okamžité!

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..