Vaření v kempu nemusí být horor

Každý rok vyráží mnoho z nás na dovolenou. Moře a hotely s nabídkou all inclusive jsou variantou, při které se necháváme hýčkat a užíváme si exotiky. Stejně tak rádi ale vyrážíme i do kempů a tábořišť trochu si odpočinout od každodenního shonu.

 

Hurá pod stan
Strávit pár dní v přírodě, jen s omezeným vybavením a trochou toho nepohodlí k táboření zkrátka patří. Sbalíme si jen to nejnutnější, stany, spací pytle, pár kousků oblečení a nějaké ty drobnosti pro zpříjemnění pobytu. Někdo nedá dopustit na malý polštářek pro lepší usínání, jiný se nikam nevydá bez termo hrnku na kávu. Málokdy jedeme na dovolenou jen s jedním batohem na zádech nebo kufrem, v tom případě musíme s místem i počtem sbalených věcí samozřejmě šetřit. Na dovolenou pod stan vyrážíme většinou autem a tak si můžeme pár věcí pro příjemné strávení volných dní přibalit.

Jídlo je základ

Pokud jedeme pod stan na více dní, není problém si do auta přibalit i pár trvanlivých potravin a konzerv. Spoléhat se jen na to, že v kempu bude dobrá kuchyně a bude možnost chodit na snídaně i večeře se nemusí vždy vyplatit. Malý obchůdek v blízké vesnici také nemusí být zásobovaný podle představ a každodenní stravování v některé z restaurací dokáže naši dovolenou pěkně prodražit. Ideální variantou je tak možnost něco si uvařit ze svých zásob. Kuchyňky v kempech spíše případné zájemce o vlastní jídlo odradí, než nalákají a vaření v kotlíku nad otevřeným ohněm má sice své kouzlo, ale občas potřebujeme připravit jídlo rychle. Protože dnes není problém s přípojkami elektriky, je skvělou volbou jednoplotýnkový elektrický vařič, na kterém bez problémů zvládneme připravit ranní kávu i tábornický guláš k obědu. Díky plynulé regulaci si snadno ohlídáme správnou teplotu pro přípravu jídla nebo jeho ohřátí a kdykoli si tak můžeme vychutnat jídlo podle svých představ.

Dny volna strávené v kempu u vody mají své kouzlo a možnost utéct před městem a pracovními povinnostmi je balzámem na nervy. Pár dní pod stanem si užije každý.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..