Hemeroidy nebo zlatá žíla, ze které nezbohatnete

Zlatá žíla je majetek, který vlastní mnoho lidí. Není to však majetek, který přináší radost. Právě naopak. Je to nepříjemné onemocnění, o kterém neradi mluvíme a jehož by se každý nejraději rychle zbavil. Jak však postupovat, aby se nám to podařilo co nejdříve?

Co vlastně ty hemeroidy jsou a jak vznikají?

Hemeroidy jsou zvětšené křečové žíly v konečníku. Vznikají z nevhodného poměru mezi tlakem krve a pevností žilních stěn. Pokud je tlak krve příliš velký a cévní stěna slabá a nepružná, může se vydout až prasknout. Podle místa, kde se nacházejí, je můžeme rozdělit na vnější a vnitřní. Příčiny jejich vzniku jsou různé. Nejčastěji je to nesprávná životospráva. To znamená příliš zpracována moderní strava s minimálním množstvím vlákniny a nedostatek pohybu.

Dalšími faktory, které mohou vyvolat nebo zhoršit již existující příznaky jsou záněty v pánevní oblasti, těhotenství, onemocnění trávicího systému, jako je například Crohnova choroba, syndrom dráždivého střeva. Výrazně stav ovlivňuje dědičnost, ale zejména dlouhotrvající zácpa, průjem či obezita. I věk může značně ovlivnit jejich výskyt. Většinou problém s hemeroidy nemají lidé mladší 25 let. Ale například ve věku nad 50 let má podobné problémy zhruba polovina populace. Zajímavostí je, že například u žen se vyskytují hemeroidy častěji než u mužů.

Jak se hemeroidy projevuj

Jelikož zlatá žíla patří k nejrozšířenějším chorobám, většina lidí by příznaky mohla dokonale popsat. Ale pro ty, kteří mají to štěstí, a nikdy podobné trápení neměli, vysvětlím podrobněji. Hemeroidy postihují konečník a často bývají dlouhodobým společníkem. Projevují se nepříjemným svěděním, pálením, bolestí a mnohdy i krvácením v oblasti konečníku. Kromě toho může být přítomna zácpa, pocit plnosti a tlaku v konečníku, nejčastěji při vyprazdňování.

Co pomáhá při hemeroidech

Jelikož hemeroidy jsou především důsledkem nesprávného stravování, základem je právě změna jídelníčku. Přidat bychom měli potraviny s vlákninou. A to ve formě čerstvého ovoce, zeleniny, ale i grahamových či celozrnných potravin. Speciálně působí zejména sušené švestky a fíky. Ale i lněná semínka. Dostatek tekutin by měl být samozřejmostí.

Vyplatí se i postupně zpevňovat cévní stěny. Velmi vhodný je k tomu vitamin C a A, které podporují i ​​hojení sliznic. Stejně flavonoidy. Ty najdete například v citrusech. Nesmíme zapomínat ani na doplňky stravy. Mezi doplňky stravy na hemeroidy patří třeba Hemoxin.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..