Jarní probuzení v zámeckém stylu. Aktivity pro celou rodinu v Chateau Herálec

Jaro patří na zámku Chateau Herálec mezi nejmagičtější období. Zámecký park se pomalu probouzí z dlouhé zimy, stromy se obalují prvními výhonky, ze země se klube jarní kvítí a počasí nahrává dlouhým procházkám a chytáním prvních jarních paprsků, které dokáží perfektně probudit naše tělo, srovnat biorytmy a připravit nás na nadcházející období. Luxusní zámecké pokoje jsou ale stále vyhřáté, v krbech plápolají ohně a vy se u nich po procházce můžete uvelebit s knihou v ruce a dopřát si čas jen pro sebe.

Právě jaro je vnímáno jako období, kdy se vzpamatováváme z dlouhých zimních večerů, znovu nabíráme na síle a pouštíme se do nových nápadů a projektů. Většinou pocítíme nával nové chuti do života i pohybu, a proto stojí za to, vydat se na pár dní do přírody, abychom si všechno mohli v klidu promyslet. Pobyt na zámku navíc může být jedinečným zážitkem pro celou vaši rodinu. Malé děti milují pohádkovou zámeckou atmosféru, ty větší zase ocení procházky a pobyt v přírodě. Strávit na jaře pár dní jen v úzkém rodinném kruhu je skvělý nápad, jak nastartovat tohle živé a hravé období roku.

Kniha zážitků pro rodiče i děti

Milý a vždy usměvavý zámecký personál myslí na všechny zámecké hosty, a proto společně sestavil unikátní Knihu zážitků plnou tipů na aktivity a výlety v okolí. Milovníci památek a historie rádi zamíří do historického jádra malebné Telče, unikátní a perfektně zachovalé židovské čtvrti v Třebíči či na prohlídku světoznámého Santiniho kostel sv. Jana Nepomuckého na Zeleného hoře ve Žďáru nad Sázavou.

Děti taky milují výpravy do historických hradů či zámků v okolí, jako je například Perštejn. Další oblíbené rodinné výletní cíle jsou Muzeum kuriozit v Pelhřimově, malá, ale velmi příjemná ZOO Jihlava či westernové městečko Šiklův mlýn, jehož návštěvu si užije celá rodina.

V Knize zážitků najdete ale mnohem více než jen tipy na výlety. Můžete se vydat na let balónem, dopřát si jarní piknik v parku nebo si vyrazit na výlet zámeckým kabrioletem. Zapůjčit si můžete taky kola nebo turistické hole.

Odpočinek se vším všudy

Rodiče většinou ocení také skvělé zázemí hotelu. Hosté se rádi vracejí do zámecké restaurace, která ve svém menu vždy reflektuje aktuální roční období, a proto se můžete těšit na speciální jarní menu. Wellness v historických prostorách zámku nabízí sauny, herbárium, ale i velký bazén pod klenbami, vířivky či nádherné odpočinkové zóny s výhledem do probouzejícího se parku. A kdyby vám náhodou nevyšlo počasí, můžete si posedět v zámecké vinárně, navštívit zámeckou kapli nebo si jen zalenošit v pohodlných postelích královské velikosti.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..