web analytics
Čvc 142019
 

Sice si aktuálně užíváme teplých dní, ale na zimu je třeba připravit se s předstihem. Nečekejte, až udeří první mrazíky, buďte nachystaní na topnou sezónu. Pokud zvažujete koupi nového kotle, nebo si budujete bydlení a přemýšlíte, čím vlastně chcete ve svém domečku topit, máme pro vás radu: dřevem. Existuje k tomu rovnou několik dobrých důvodů.
 

Dřevo se jako topivo používá odnepaměti, za což mohou kromě jiného následující výhody:

1. Je ekologické

Dřevo je přírodní materiál, který nevyrábíme nijak uměle. Pro naši zemi je tedy přirozené, neškodí jí. Kromě toho, zatímco zásoby plynu či uhlí jsou omezené, dřevo řadíme mezi obnovitelné zdroje. Stačí zasadit nové stromy.

2. Potěší vaši peněženku

Palivové dříví patří mezi nejlevnější varianty vytápění. Je o 1/3 levnější než uhlí, o polovinu levnější než elektřina a o 3/4 levnější než plyn. Tohle je pro spoustu Čechů dostatečný argument, aby nakoupili palivové dřevo.

3. Snadno se s ním manipuluje

Můžete namítnout, že u plynu nebo elektřiny není třeba hnout ani prstem. To je sice pravda. U dřeva se prostě musíte zvednout a jít přiložit. Dnes už ale rozhodně není nutné, co bývalo dřív. Nemusíte si vozit klády z lesa, řezat je a štípat. Pro prodej palivového dřeva jsou určené už naštípané kousky, obvykle dodávané na paletách. Vy tedy potřebujete jen místo, kam si necháte paletu složit.

4. Má své kouzlo

Posadit se ke krbu a pozorovat plameny ohně je překrásné. Pokud budete topit v obyčejném kotli, samozřejmě se o takovou podívanou připravíte, avšak jestliže si svůj domov teprve budujete, je vytápění krbovými kamny možností, kterou byste určitě měli zvážit.

Ať už jste na topení dřevem zvyklí, nebo pro letošní topnou sezónu potřebujete změnu, na nic nečekejte. Nejlepší je nakoupit dřevo ještě na jaře či v létě a nechat ho chvíli vyschnout. Vlhké dřevo snižuje účinnost vytápění. Tak neváhejte a objednejte si svou paletu!

 Zanechat komentář

Můžete používat tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(vyžadované)

(vyžadovaný)

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..