Jak ochránit rostliny před kočkami

Kočky jsou považovány za užitečné domácí zvířata. Chytají myši, omezují výskyt krtků v zahradě. A rozhrují záhony, když „uklízejí potřebu“ nebo běhají přes květiny. To nepotěší ani jednu zahradnici. Jenže kočky nejsou psi, nedají si říct, mají svou hlavu. A hlídat zahradu nebo oplocovat každý záhon je nesmysl. Na kočky se musí jinak.

Hledali jsme řešení, které jiní lidé vyzkoušeli a fungují i ​​nefungují. A mezi fungujícími jsme našli jednoduchý trik pomocí přírodních prostředků, které se kočky naučí ve vlastním zájmu respektovat a záhony květin obcházet.

Borové šišky proti kočkám v záhonech

Sami jsme vyzkoušeli v naší zahradě a můžeme potvrdit, že borové šišky proti kočkám fungují. Ano, mulč z obyčejných šišek z borovic. Jejich ostré špičky nepříjemně píchají do tlapek (viděli jsme, mohu potvrdit) a kočka již podruhé přes šiškový mulč nepůjde. Stále si to bude trádovat přes vaši zahradu, ale šiškami obložený záhon uctivě obejde.

Přitom šišky nasbíráte zdarma v parku, kolem bytovek. Jen asi nepůjdete jen jednou, protože po půl hodině máte možná tři či čtyři plné igelitky a v záhoně je téměř nevidět 😉 Když šišková nastýlka ​​zmokne, šišky se uzavřou a nepíchají, ale stačí trochu slunce, uschnou a otevřou se a znovu pěkně píchají. Ani kočka ani pejsek se ke květinám nepřiblíží. Vůbec je nemusíte hlídat, cvičit, okřikovat. Jednou stoupnou a vycouvají.

Časem se šišky rozkládají, takže občas musíte doplnit za igelitku šišek do záhonů. Ale máte je bezpečně chráněny před svou kočkou i těmi cizími, které přes vaši zahradu jen procházejí.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..