Z kolika vajec je dobrá smaženice?

Smaženice je jídlo, které připravíte rychle, lehce, i v „polních“ podmínkách a za chvíli máte hotové teplé jídlo, které může být nejenom chutné, ale i výživné. Existuje nespočet receptů, jak připravit chutnou smaženici, ale v podstatě kromě vajec a trošku soli k ní potřebujete jen trošku sádla, oleje nebo másla, aby se vám vejce nepřipekly na pánev.

A když nejprve osmažíte trochu cibule, nebo přidáte na kolečka nakrájenou klobásu a do toho zamícháte například na proužky nakrájenou papriku, jde o skvělé letní jídlo, kterého příprava vám nezabere moc času. No ale stále zůstává otevřená otázka: Z kolika vajec dělat smaženici?

Záleží od toho, jaké vajíčka a jak velké vejce použijete. Když sáhnete po levných hypermarketových vajíčkách, tak při velikosti S (43-53 gramů) vám pět kusů bude asi málo, když při této velikosti asi 15% hmotnosti připadá na skoŕápku. Zato vajíčka velikosti L (63 – 73 gramů) stačí někdy i čtyři.

Suroviny na obrázku jsou z těch menších, kromě dvou velkých všechny ostatní vajíčka mají těsně nad 40 gramů. Nejde o nijaký výprodej z hypermarketu, jsou to první snesená vajíčka našich nových sedmi nosných hybridů, které jsme si letos začátkem března obstarali na obnovu chovu. A jak oslavit nový začátek, než chutnou smaženicí z těchto prvních vajec? Jak jinak ověřit kvalitu vlastnoručně chovaného produktu?

Byla toho pořádná porce! Byly jsme však na ní tři. Já, přítelkyně a náš pejsek. Pejsek je slušné vychován, u jídla neloudí, protože ví, že po jídle přijde kouzelné slovíčko, po kterém se vždy slastně olízne. Ví, že dostane do své misky to, co jsme jedli my a co tady tak dobře voní celý čas. A tak jako my před chvíli si i on všechno vychutná.

Ověření kvality chovu dopadlo na výbornou. Smaženice chutnala skvěle všem. Slepičky můžou snášet dál, my se budeme o ně starat a krmit je a pejsek je bude nadále věrně hlídat, jako ty před nimi.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..