Silničářský řez

Že znáte jarní řez stromů, letní řez peckovin, šiítův řez, výchovný řez anebo zmlazovací řez, ale o silničářském jste neslyšely? Tak se podívejte. Připravil jsem pár fotografií a jedno video, co dokážou naši silničáři v době svých „jarních aktivit“. Hlava to nebere a v kapse se otevírá nůž, když to člověk vidí cestou autem.

Že náletové dřeviny dřeviny podél cest je třeba udržovat nebo eliminovat, aby se snížilo riziko střetu s divokou zvěří, nebo snížila destrukce asfaltového krytu vozovky vlivem vlhkosti anebo delšího udržení sněhu, o tom není pochyb. Správnou aplikací bezpečnostních opatření se dá jednak získat biomasa, či už ve formě kvalitní dřevní štěpky, jednak řešit nezaměstnanost nekvalifikované pracovní síly. Mocipáni však raději stejné peníze investují do leasingu pracovních strojů, pravda tím správným směrem. Navenek prý ušetří, opak je pravdou a výsledky tristní.

A tak okraje cest namísto pracovní čety s malými nástroji „řeší“ jeden traktor se speciálním nástavcem a po jeho přejezdu to vypadá tak, jako na sérii fotografií.

Větve stromů a keřů doslova otrhané, oškubané. Dřeviny zdevastované, spousta otevřených širokých ran, doslova vstupní brána infekce. To dokáže pracovník organizace, zřízené státem za účelem péče o silnice v našem státě. Přitom stejný stát nám bude stále dokola vtloukat do hlavy, že máme chránit životní prostředí, bude nám omezovat vlastnictví motorových vozidel, vypisovat pokuty, ehm, poplatky za různé druhy „znečišťování“ a jeho pravá ruka takto devastuje prostředí ve kterém přímo žijeme.

A děje se to už několik let a děje se to i v jiných okresech, takže se nemohou vymlouvat na „lidský faktor“. Je to systém, státem organizovaný systém, kde na jedné straně nás stát omezuje ve jménu ochrany životního prostředí a na druhé sám takto likviduje prostředí, ve kterém žijeme. A ještě má tu drzost vybírat od nás na toto všechno daně!

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..